Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Kłaninie

Idź do spisu treści

Menu główne

2015/2016

Aktualności

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
1 WRZEŚNIA GODZ.
10.00.
MSZA SWIĘTA O GODZ. 9.15
SERRDECZNIE ZAPRASZAMY

 

*************************************
Wycieczka szkolna   A  A
Uczniowie naszej szkoły jak co roku uczestniczyli w wycieczce. W tym roku na miejsce wyprawy wybraliśmy Park Dinozaurów w Łebie oraz Sea Park Sarbsk. W trakcie wycieczki czekało na nas wiele atrakcji. Oglądaliśmy z bliska pokaz treningu medycznego fok mieszkających w Sea Parku. Odwiedziliśmy prehistoryczne oceanarium 3D gdzie przeżyliśmy atak rekina. Zwiedzaliśmy park dinozaurów, gdzie dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy o dinozaurach. W trakcie wizyty uczniowie klas I-III na krótki czas zostali członkami plemienia indiańskiego, natomiast uczniowie klas IV-VI byli poszukiwaczami tajemnic w trakcie przygody z Indiana Jones. Wiele emocji dostarczyła nowa atrakcja w parku zjeżdżalnia pontonowa, uczniowie odwiedzili także zamek strachów oraz kino  7D. W przyszłym roku odwiedzimy kolejne ciekawe miejsca.

Ewelina Łukawska

zdjęcia:
kliknij tutaj cz I
        kliknij tutaj cz II


^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Wizyta w stajni Zagroda  A A
Klasa I i II odwiedziła stajnię Zagroda we Włokach. W trakcie wycieczki dzieci dowiedziały się jak mieszkają konie- odwiedziły ich boksy, miały okazję poznać i dotknąć konika. Po wizycie w stajni był czas na zabawę na placu zabaw oraz posiłek. Każdy mógł także przejechać się na koniu, a następnie odbyliśmy przejażdżkę bryczką zaprzężoną w dwa piękne konie o imionach Bolek i Lolek. Wszyscy także doiliśmy sztuczną krowę, w czasie dojenia na czas dzieciom udało się udoić od krowy 3,5 litra mleka. Wizyta w stajni bardzo nam wszystkim się podobała.
Ewelina Łukawska


zdjęcia: kliknij tutajTurniej Rodzinny  A  A
„Postaw na rodzinę” w Kłaninie

Dnia, 10. 06. 2016 w naszej szkole odbył się Turniej Rodzinny pod hasłem „Postaw na rodzinę”. Tradycyjnie Turniej składał się z różnorodnych konkurencji sprawnościowych, w których udział brały całe rodziny lub wybrani ich członkowie.

Drużyny między innymi puszczały latawce, zbierały z zasłoniętymi oczami woreczki, biegały na czas z jajkiem na łyżce, czy pokonywały slalom z balonem na gazecie (co przy dużym wietrze było prawdziwym wyzwaniem!). Mamy m.in. rywalizowały we wbijaniu gwoździ, a tatusiowie w ubijaniu na sztywno piany z jajek. Nie lada atrakcją okazało się też karmienie mam kiesielem przez dzieci, które miały zawiązane oczy.

Podczas rywalizacji widać było wielkie zaangażowanie poszczególnych zawodników, każdy starał się zaprezentować  jak najlepiej. Widać było również świetną zabawę, uśmiech, wesołe sytuacje oraz wspaniały doping kibiców. Nawet zmienna pogoda nie zdołała popsuć nam humorów!

Wszyscy zawodnicy wyróżnieni zostali owocowymi nagrodami. Specjalne nagrody przyznano też uczestnikom związanego z tematyką Turnieju konkursu plastycznego pt: „Moja rodzina bez nałogów” oraz konkursu literackiego pt: „Nie palę, nie piję i fajnie mi się żyje”.

W ramach Turnieju można było także podziwiać działania Ochotniczej Straży Pożarnej z Kłaninia, która zaprezentowała wykonanie dostępu do osoby poszkodowanej, zakleszczonej w samochodzie w wyniku wypadku drogowego. Pokaz ratownictwa technicznego w bardzo przystępny sposób komentował obecnym druh Ireneusz Bednarczyk.

Tegoroczny Turniej zaszczyciła swoją obecnością również pani Adriana Gronczkowska, pracownik koszalińskiego Sanepidu, u której można było zmierzyć ciśnienie, porozmawiać na temat zdrowego trybu życia oraz dowiedzieć się o skutkach palenia papierosów czy picia alkoholu. Absolutnym hitem okazały się tzw. alkogogle po założeniu, których można było poczuć się jak osoba będąca pod wpływem alkoholu. Pokonanie prostego odcinka drogi w takim stanie, to była prawdziwa „mission impossible”.

Gościliśmy także panią Agnieszkę Faryniarz – dietetyczkę pracującą na co dzień w koszalińskim Naturhouse. U pani dietetyczki można było dokonać pomiaru składu ciała (ilości tkanki tłuszczowej i wody metabolicznej), pomiaru BMI oraz uzyskać ogólne zalecenia dietetyczne lub dotyczące konkretnych schorzeń. Chętni mogli również zapisać się na bezpłatną konsultację.

Starsi uczniowie swoich sił próbowali na strzelnicy, którą poprowadził dla nas pan Zdzisław Kurta. Chłopcy z dumą chwalili się później tarczami i przechwalali wynikami.

Największą atrakcją dla najmłodszych okazał się czynny przez cały czas trwania turnieju plac zabaw oraz możliwość robienia zdjęć na ściance z bohaterami znanych kreskówek. Stanowisko dla najmłodszych dzieci obsługiwały panie: Magdalena Kropopek oraz Klaudia Ostrowska, na stałe pracownice Sali Zabaw „Motylek”. Panie animatorki swoimi zdolnymi rękami wyczarowały na twarzach naszych dzieci motyle, dzikie zwierzęta oraz postaci fantastyczne, co ubarwiło nasz spotkanie i uszczęśliwiło maluchy.

O stronę kulinarną Turnieju, jak co roku, zadbała niezawodna Rada Rodziców na stoisku, której można było kupić przepyszne ciasta, kiełbasę z grilla, zimne i gorące napoje.

Wszystkim, którzy zgodzili się uświetnić nasz
e spotkanie, zaproszonym Gościom, rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym serdecznie dziękuję za udział i pomoc w zorganizowaniu Turnieju.  

Beata Adamczyk$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

Przyroda Bobolickiej Ziemi


################################
Dzień Dziecka  A  A

Dnia 1 czerwca 2016 roku w naszej szkole został zorganizowany Dzień Dziecka – wesoło i zdrowo, bo na wesoło. Pierwszym punktem programu była krótka informacja na temat Międzynarodowego Dnia Dziecka. Następnie uczniowie z klasy trzeciej zaśpiewali piosenkę pt.: „Przyjaźń to ważna sprawa”. Po krótkim wstępie zaczęły się następujące zabawy sportowe:
1. Wyścigi rzędów:
a. przebijanie balonów,
b. przenoszenie woreczka,
c. rzuty ringo,
d. ściąganie i zakładanie koszulki.
2. Celowanie do kosza woreczkami.
3. Piłka w tunelu.
4. Bitwa o materac.
5. Celowanie małą piłeczką w dużą piłkę do kosza.
6. Wąż i mangusta.
7. Piłka parzy.

Zabawy cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci, zarówno starszych jak i młodszych. Uczniowie bardzo chętnie brali udział we wszystkich konkurencjach. Na płycie boiska pojawiły się też dzieci najmłodsze, nie będące uczniami naszej szkoły. Wspólnie z rodzicami wspaniale się bawiły. Tego dnia wszyscy byli wygrani, bo otrzymali słodki poczęstunek w postaci cukierków.

Nauczyciel: Anna Rynkiewicz

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
Dzień Patrona   A  A
01.06.2016 r. w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość - "Dzień Patrona". Rozpoczęliśmy ją apelem , na którym pojawili się przyjaciele naszej szkoły : pani inspektor do spraw oświaty Joanna Moszczyńska , przedstawiciel OSP Kłanino pan Robert Pietruszka , sołtys Kłanina pani Barbara Paczkowska , zespół "Florianki", rodzice,  mieszkańcy, pracownicy szkoły ,nauczyciele i uczniowie . Po oficjalnej uroczystości panie; Mariola Derda i Anna Rynkiewicz powitały nas w Akademii Pana Kleksa.            I zaczęła się wyśmienita zabawa z wierszami na wesoło. Prezentowały je poszczególne klasy , a najmłodsi "zerówkowicze" z rodzicami i panią Mariolą. Była też wspólna klasówka, a po niej słodki poczęstunek przy ulicy Czekoladowej. Po przerwie wszyscy pojawili się w towarzystwie Pana Kleksa w charakterystycznym przebraniu i z wesołym zawołaniem. Każdy Kleks był inny, a zawołania bardzo wierszowane . Następnie barwnym korowodem udaliśmy się przed naszą Akademię , by zrobić wspólne zdjęcie , a po nim bawiliśmy się balonami na szkolnym boisku. To był bardzo ciepły, kolorowy i roześmiany dzień w naszej szkole.
 Mariola Derda i Anna Rynkiewicz

#####################

Hawajski Dzień
Nasza szkoła na jeden dzień przeniosła się na Hawaje, wszystko przez zorganizowany przez klasę I i II Hawajski Dzień. Każdy mógł przyjść w tym dniu do szkoły w hawajskim stroju, obowiązkowo oczywiście hawajskie naszyjniki, okulary słoneczne oraz klapki. W ciągu dnia odbyła się także Hawajski impreza „na plaży” w sali gimnastycznej. Była zabawa przy muzyce, można było pograć w piłkę plażową, pobawić się w piasku, odpocząć na leżaku pod parasolem, napić się pysznego soku oraz zjeść egzotyczne owoce. Każdy uczestnik imprezy wykonał sobie także wizytówkę ze swoim imieniem napisanym po hawajsku, rzucaliśmy naszyjnikiem hawajskim do celu oraz tańczyliśmy limbo. Dzięki temu poczuliśmy się jak by już zaczęły się wakacje, na które czekamy z niecierpliwością.

Ewelina Łukawska

zdjęcia: kliknij tutaj
*********************
Z wizytą u Diany
Do klasy II razem z nami chodzi Diana, która urodziła się z chorym sercem. Ostatnio nasza koleżanka przeszła ciężką operację swojego serduszka. W związku z tym przez miesiąc musiała przebywać w szpitalu w Warszawie. Na szczęście operacja udała się i Diana wróciła już do domu. W trakcie jej pobytu w szpitalu miała swoje urodziny, których nie mogła świętować. W związku z tym kiedy już wróciła do domu postanowiliśmy zrobić jej niespodziankę i kupiliśmy jej prezent- ulubione Pet Shopy Diany- i odwiedziliśmy ją w domu. Diana bardzo się cieszyła z prezentu, ale bardziej z tego że przyszliśmy ją odwiedzić.

Ewelina Łukawska


zdjęcia: kliknij tutaj

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
Piknik dla mam  A A

Uczniowie klasy I i II zaprosili swoje ukochane mamy na piknik aby uczcić w ten nietypowy sposób ich święto Dzień Matki. Spotkaliśmy się przy placu zabaw, dzieci zaprezentowały mamom program artystyczny, następnie wręczyły przygotowane przez siebie prezenty- były to obrazy namalowane za pomocą odcisków dłoni. Po oficjalnej części nastąpiła bardzo przyjemna degustacja kiełbasek  z grilla a potem mamy mogły przypomnieć sobie zabawy ze swoich lat dzieciństwa, ponieważ wspólnie bawiliśmy się w berka oraz graliśmy w zbijanego. Było naprawdę dużo śmiechu.

Ewelina Łukawska

klasa I i II
zdjęcia: kliknij tutaj

klasa III
zdjęcia: kliknij tutaj

***********************
Konkurs piosenki w Kurowie


^^^^^^^^^^^^^^^^^

Konkurs przyrodniczy w Darginii


&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
 
A


Serdecznie zapraszamy wszystkie
Matki, Mamy, Mamusie, Mateńki
na spacer z kijkami (Nordic Walking), który odbędzie się 17 maja 2016 r. godz. 16.00.
Planowana długość trasy ok. 6 km.
Wymarsz spod szkoły.
Po powrocie przewidziane jest ognisko (zapewniamy kiełbaski, pieczywo i napój).
Każda uczestniczka powinna być wyposażona w chęci, dobry humor, bezdeszczową pogodę i kijki (mamy kilka par w zapasie).
                                            Zapraszamy
                                                                Organizatorki: Małgorzata Bielecka i Joanna Golecka – nauczycielki SP w Kłaninie
Impreza organizowana jest w ramach projektu „Zabawa ta to gratka dla mamy, taty, babci i dziadka)  #############################
Spotkanie z policjantem
zdjęcia: kliknij tutaj


**********************************
Przygotowania do konkursu  A  A

Klasa VI przygotowuje się do gminnego konkursu "Formy ochrony przyrody na terenie nadleśnictwa Bobolice". Naszą szkołę reprezentuje drużyna w składzie : Gabrysia Woźnicka , Aurelia Gierszewska , Bartek Wróbel i Janek Zadrożny. Byliśmy już na pierwszym spotkaniu w Nadleśnictwie .Interesujące  zajęcia prowadził dla nas P. Łukasz Opszyński. Przed nami kolejny wyjazd , tym razem będzie to wycieczka po ciekawych przyrodniczo miejscach na terenie nadleśnictwa. A później w czerwcu już tylko zmagania konkursowe.
Mariola Derda

zdjęcia: kliknij tutaj

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
Wystawa książek
zdjęcia: kliknij tutaj


&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
Dzień Ziemi      A  A

Tegoroczne obchody Dnia Ziemi rozpoczęliśmy w naszej szkole akcją pt. „Wędrująca książka”. Na korytarzu szkolnym wygospodarowaliśmy miejsce na książki, którymi chcieliśmy podzielić się z innymi. Można je było oglądać, czytać na przerwie, po lekcjach albo po prostu zabrać do domu. Każdego dnia wymienialiśmy się ok.40 egzemplarzami. Zainteresowanie było bardzo duże, dlatego akcja trwa nadal.
           Kolejnym etapem był ekologiczny konkurs plastyczny „Coś z niczego”.
Z niepotrzebnych opakowań, uczniowie z rodzicami „wyczarowali” nowe, przydatne w życiu przedmioty. Kreatywności nie zabrakło, a z plastikowych butelek, kartonów, puszek powstały m.in. torebki, lampki, skarbonki, zamki dla lalek i wiele innych rzeczy.
           22 kwietnia 2016 roku całą szkołą spotkaliśmy się by podróżować po naszej planecie,
a później polecieć na inne z planet Układu Słonecznego. Każda z klas miała do wykonania przyrodnicze zadania. Były wśród nich łatwe i trudne. Towarzyszyły im plakaty
z ekologicznymi hasłami, które koło plastyczne przygotowało na swoich zajęciach. Zabawa była świetna. Wszystkie drużyny nauczyły się ekologicznej piosenki „Ziemia - wyspa zielona”, a następnie projektowały pojazdy, którymi wracały z kosmicznych podróży na Ziemię.
           Dzięki Urzędowi Miejskiemu w Bobolicach za najlepsze prace w konkursie plastycznym uczniowie otrzymali piękne nagrody, a na korytarzu szkolnym przygotowano wystawę prac i plakatów wykonanych przez dzieci. Mogli je podziwiać odwiedzający szkołę rodzice. Za wsparcie serdecznie dziękujemy. O Ziemi będziemy pamiętali nie tylko raz w roku.
Mariola Derda


zdjęcia: kliknij tutaj

poszukiwanie wiosny kl 4 i 5
zdjęcia; kliknij tutaj

 

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&& A A
W kwietniu odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy z języka angielskiego pt. ‘Anglomaniacy’. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap odbył się 15 kwietnia i wzięło w nim udział 18 uczniów. Zadaniem każdego uczestnika było jak najlepsze napisanie testu dostosowanego poziomem do konkretnej klasy. Maksymalnie można było zdobyć 40 punktów. Najwięcej punktów i możliwość udziału w drugim etapie uzyskali: Zuzanna Golecka – 33 pkt, Katarzyna Gasztych – 30 pkt, Adrian Reich - 30 pkt, Jan Zadrożny – 30 pkt, Maja Nierobisz – 29 pkt, Norbert Opaliński – 29 pkt oraz Maja Nowocień – 29 pkt.

Etap drugi składał się z zadań praktycznych, które między innymi sprawdzały: znajomość alfabetu, nazw miesięcy i pór roku, części ciała człowieka, liczebników głównych i porządkowych, owoców i warzyw oraz wielu innych rzeczy. Każdy uczestnik odpowiadał indywidualnie. Część zadań była jednakowa dla wszystkich, a niektóre uczniowie losowali.

Wreszcie, po dwóch dogrywkach, okazało się, że „Anglomaniakiem” roku 2016 została Zuzanna Golecka z kl. 4, która pokonała Adriana Reich z kl. 5 i Jana Zadrożnego z kl. 6. Zwycięzcy otrzymali wartościowe nagrody, a pozostali uczniowie kartę ‘zwolnienia’ z jednej lekcji języka angielskiego oraz drobne upominki i słodycze.

Zwycięzcom gratulujemy! Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i życzymy sukcesów w przyszłorocznej edycji konkursu.
Beata Adamczyk

 
 
 

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
„Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej”  A A

Dnia 22 marca 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłaninie odbyło  się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania  z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, to dowiedzieli się jak należy dbać o książki, czytając „Prośby książki”.
Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani dyrektor dokonała pasowania każdego z uczniów. Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej otrzymali piękne dyplomy                       i pamiątkowe zakładki do książek, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.
Na pamiątkę tej uroczystości, zrobione zostało pamiątkowe zdjęcie uczniów i rodziców z Panią Dyrektor Ludmiłą Posełkiewicz.

Przygotowała i przeprowadziła: Anna Rynkiewicz%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

Powitanie wiosny   A   A
21.03.2016 r. tradycyjnie już witaliśmy wiosnę. Na podstawie zarządzenia dyrektora szkoły o zasadach powitania wiosny z dnia 1.03.2016 r. Ministerstwa Uśmiechu ustalono, że tego dnia przerwy będą wydłużone, a lekcje skrócone. Zakazano też odpytywania, organizowania kartkówek, sprawdzianów i klasówek.
Nakazano, by wszyscy przybyli do szkoły w bardzo dobrych humorach i tego dnia nieustannie się uśmiechali.
Samorząd Uczniowski zorganizował wybory super dziewczyny i super chłopaka. Zwycięzcami konkursu wśród dziewczyn zostały: Nadia Wojewoda, Maja Tybulewicz, Zuzanna Golecka, Aurelia Gierszewska i Gabrysia Woźnicka, a wśród chłopców bezkonkurencyjny okazał się Antoni Lewczuk. Gratulujemy! Po wyborach każda z klas przygotowała swój baner z powitania wiosny. Dzień zakończył się gromkim okrzykiem "Żegnaj zimo, - Witaj wiosno!". I zrobiło się trochę cieplej.

Mariola Derda


************************************************
KONKURSY WIELKANOCNE
- kartka wielkanocna wykonana w programie Paint
- Niesamowite świąteczne jajo

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
Lekcja biblioteczna o WIELKANOCY


*******************************************
PIŻAMA PARTY    A   A
7 marca w naszej szkole odbył się kolejny NIESAMOWITY DZIEŃ. Tym razem hasłem przewodnim było Piżama Party. Uczniowie do szkoły przyszli w swoich piżamach, szlafrokach. Przynieśli ze soba przytulanki. Niespodzianką były muzyczno-taneczne zajęcia wychowania fizycznego. "Piżamowcy" świetnie się bawili i już nie mogą się doczekać następnego ciekawego dnia w szkole.
Joanna Golecka

###########################
Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna zaprasza dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych na zajęcia „Treningu Pewności Siebie”.  

„Trening Pewności Siebie”, realizowany w Poradni przez psychologa Marzennę Chłopecką – Hałys i pedagoga Agnieszkę Czerkas (według autorskiego programu J. Węgrzynowskiej i A. Milczarek ze Stowarzyszenia Bliżej Dziecka) przeznaczony jest dla uczniów, którzy doświadczają przemocy rówieśniczej.
Przemoc ta może mieć charakter fizyczny i/lub psychiczny, trwa przez dłuższy czas lub powtarza się dość często (np. kilka razy w miesiącu). Tego typu doświadczenie może bardzo negatywnie wpływać na nastrój, codzienne funkcjonowanie
i poczucie własnej wartości uczniów, którzy jej doświadczają.

Przeprowadzenie treningu planowane jest w kwietniu/maju 2016 roku.
W załączeniu pismo z dalszymi szczegółami.                                                             

                         Serdecznie zapraszamy

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
wyjazd uczniów do Biblioteki Publicznej w Koszalinie i do Parku zabaw MADAGASKAR

zdjęcia: kliknij tutaj biblioteka
madagaskar: kliknij tutaj

#############################
Ferie 2016         A       A
W czasie ferii zorganizowany został wyjazd dla uczniów naszej szkoły. Dzieci z klas I- III były w Multikinie i oglądały film pt. „Odlotowa przygoda” o kosmicznej przygodzie na księżycu chłopca o imieniu Mike. Uczniowie klas IV- VI natomiast pojechali na lodowisko. W trakcie zabawy na lodowisku dzieci udzieliły wywiadu dla Radia Eska na temat aktywnego sposobu spędzania ferii. Po szaleństwach na lodowisku oraz obejrzeniu filmu wszyscy razem udaliśmy się do Mc Donalda na małą przekąskę.

Joanna Golecka
Ewelina Łukawska

zdjęcia: kliknij tutaj

************************
Bal karnawałowy 2016    A   A

W
piątek 29 stycznia odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Uczniowie bawili się naprawdę świetnie!
Na początku klasy IV-VI zaprezentowały swe karnawałowe, bardzo fantazyjne przebrania. Znaleźliśmy się wśród wysportowanych żołnierzy, dzielnych marynarzy oraz licznych postaci z bajek, filmów młodzieżowych, a nawet przedstawicieli niektórych grup zawodowych, jak np. adwokat. Przez moment poczuliśmy się jak na karnawale weneckim.
Oprócz przedniej zabawy na parkiecie, podczas balu odbyły się również ciekawe konkursy. Był konkurs na najciekawsze przebranie, w którym pierwsze miejsce zajęli
Sebastian Laby i Maja Nierobisz. Wybrano także Króla i Królową balu, którymi zostali Marcel Walaszczyk i Marcelina Golecka i to oni w nagrodę otrzymali ‘Dzień bez pytania’. Największym wyzwaniem okazał się jednak taniec z balonami, w którym zwycięzcami zostały dwie pary: Marcelina Golecka i Maja Nierobisz oraz Bartek Wróbel i Marcel Walaszczyk.

Bardzo dziękuję
Panu Robertowi Pietruszka za profesjonalne przygotowanie oprawy muzycznej balu i przeprowadzenie konkursów! Takiego balu nie sposób zapomnieć!!! Dziękuję Pani Joannie Goleckiej za pomoc i czuwanie nad uczniami oraz Paniom Elżbiecie Czernek i Wiolecie Gasztych za pomoc w udekorowaniu i posprzątaniu sali. Naszej fantastycznej młodzieży dziękuję za świetną zabawę!
Kolejny bal karnawałowy już za rok!

Beata Adamczyk^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Dzień Babci i Dziadka

zdjęcia: kliknij tutaj

^^^^^^^^^^^^^^  
aaa aaa
14 grudnia 2015 r. naszą szkołę odwiedziła przedstawicielka Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Bobolicach. Tematem spotkania były „Tradycje bożonarodzeniowe”. Posłuchaliśmy ciekawej opowieści o spędzaniu świąt przez inne dzieci, a następnie wykonywaliśmy przygotowane dla nas zadania. Dzięki temu spotkaniu poznaliśmy  tradycje obowiązujące podczas Świąt Bożego Narodzenia, potrawy goszczące na stołach oraz zasady nakrywania do stołu.

zdjęcia: kliknij tutaj

^^^^^^^^^^^^^^^^^^
27 stycznia w godz. 16.00 - 18.00 spotkanie z rodzicami. Podsumowanie I semestru.

%%%%%%%%%%%%%%%%%
Wyjazd uczniów klas V i VI do biblioteki w Bobolicach 14.01.2016    
A  A
W czwartek, 14 stycznia 2016 r. uczniowie klasy V i VI byli na wycieczce w Bibliotece Publicznej w Bobolicach. Wyjazd odbył się w ramach realizacji projektu „Książka moich marzeń”. W czasie pobytu uczniowie poznali rodzaje słowników i encyklopedii oraz  zasady korzystania z tych źródeł wiedzy. Mieli też możliwość wykazania się umiejętnością pracy w grupie posługując się odpowiednimi słownikami. Na koniec zwiedzili całą bibliotekę oraz  czytelnię i poznali najważniejsze działy księgozbiorów.                                                  
P. Monice Żemojtel dziękujemy za ciekawe i pouczające zajęcia.

********************
W Kłaninie też grała Orkiestra, głośno! A A
Tradycją już jest, że gdy tylko słychać pierwsze sygnały o Wielkiej Orkiestrze, cała społeczność szkolna oraz wszyscy mieszkańcy Kłanina aktywnie przygotowują się do tego niezwykłego „grania”. Tak też było i w tym roku. W samo południe dwaj wolontariusze: Bartek Wróbel i Grzegorz Nierobisz wraz z opiekunem przystąpili do  zbiórki pieniędzy do puszek. Podobnie jak w latach ubiegłych spotkali się z ogromną życzliwością, zrozumieniem i ciepłem wszystkich mieszkańców Kłanina i okolic. Ale o godz. 16.00 w świetlicy wiejskiej  dopiero było gorąco i to nie tylko z powodu niezwykłej scenerii i temperatury w pomieszczeniu, bo tę dodatkowo podnosiły emocje związane z przygotowanymi atrakcjami. Na początek uczniowie klasy VI wraz z rodzicami przygotowali jasełka na wesoło, których akcja rozpoczynała się w … piekle, by kolejno przenieść się z komendy policji do Betlejem. Swój udział w imprezie zaznaczyli też uczniowie kl. IV i V oraz członkowie zespołu Florianki, którzy specjalnie na tę okazję przygotowali piękne pastorałki. Później dziewczęta z klasy VI zaśpiewały w języku  angielskim. Na zakończenie części artystycznej wystąpili rodzice uczniów kl. I i II. prezentując z wielkim humorem i klasą  przedstawienie pt.„Królewna Śnieżka”. Po tym rodzice zaprosili wszystkich do kawiarenki na domowe wypieki i gorącą herbatę. Każdy, kto chciał włączyć się w pomoc Fundacji WOŚP mógł też wziąć udział w przygotowanej loterii fantowej.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie i przebieg całej imprezy. Dziękuję wszystkim „aktorom” i „artystom” za mistrzowską grę i wystąpienie oraz za dostarczenie zebranym wiele przyjemnych i radosnych przeżyć. Dzięki hojności i zaangażowaniu wszystkich udało nam się zebrać rekordową sumę 1 349,29zł.
                                                                                           Małgorzata Bielecka


&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
Przerwa świąteczna od 23.12.2015 roku do 03.01.2016 roku.
Dni wolne od zajęć dydaktycznych: 4 i 5 stycznia 2016 roku Szkoła zapewnia zajęcia opiekuńcze.

########################
Uroczystość wigilijna w szkole
zdjęcia: kliknij tutaj

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Dwudniowy wyjazd uczniów do Lipia 14-15 grudnia

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Wizyta w Lipiu
Klasa II i III uczestniczyła w  warsztatach edukacyjnych „ Bioróżnorodność wokół nas”, które odbyły się w ośrodku ekologicznym w Lipiu. W trakcie warsztatów uczestniczyliśmy w wycieczce po lesie, gdzie poznaliśmy różne drzewa i rośliny tworzące poszczególne warstwy lasu. Mieliśmy okazję zobaczyć kilku mieszkańców lasu- sarny i dziki, a także miejsca w których zwierzęta lubią spędzać swój czas. Po spacerze uczestniczyliśmy w zabawach i grach  zorganizowanych w sali bioróżnorodności, w trakcie których dzieci poznały także wiele ciekawostek na temat świata zwierząt i roślin. Najciekawsza część warsztatów odbyła się na końcu, były to zajęcia w laboratorium. Dzieci miały możliwość obejrzenia pod mikroskopem jak wygląda skrobia ziemniaczana oraz skórka cebuli po wcześniejszym samodzielnym przygotowaniu preparatów mikroskopowych.
Ewelina Łukawska

zdjęcia: kliknij tutaj#######################
W dniu 26 listopada 2015r. na uroczystości obchodów 110-lecia Związku Nauczycielstwa Polskiego, zorganizowanej przez Zachodniopomorski Okręg ZNP, pani Ludmiła Posełkiewicz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłaninie została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej.
     Odznaczenie to przyznaje Minister Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Mikołajki
Dzień pełen wrażeń
W dniu 4.12.15 klasę I i II odwiedził Święty Mikołaj i zostawił dzieciom  list w którym napisał że chciał odwiedzić nas osobiście jednak zabrakło mu czasu. Dzieci jednak nie zasmuciły się bardzo z tego powodu, ponieważ na pocieszenie każdy otrzymał wspaniałą paczkę. Oprócz Mikołaja w tym dniu gościliśmy także rodziców, którzy wzięli udział w zajęciach otwartych i pomogli nam udekorować naszą klasę. Dzięki temu w naszej klasie zrobiło się bardzo świątecznie.
Wychowawczyni klasy I i II
Ewelina Łukawska

zdjęcia: klasa III kliknij tutaj
klasa I-II kliknij tutaj
klasa IV - VI kliknij tutaj

 
 

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
ANDRZEJKI

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów,…wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

I tak oto w naszej szkole dnia 25.11.2015r. odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa. Od godziny 12:30 do 15:00 bawiły się dzieci z klas 0 - III. Zabawę uświetniły przeboje  disco polo i muzyki współczesnej. Dzieci, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowały wróżby przepowiadające przyszłość, a następnie wraz ze swoimi opiekunami tańczyły i bawiły się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Całość spotkania umilił przepyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Tegoroczne andrzejki można uznać za udane. Miłą pamiątką będą fotografie wykonane podczas ,,wieczoru wróżb i tańca”.

Anna Szyntar^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Dzien pluszowego misia

***********************
Niesamowity dzień

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
W ramach programu MEN "Książki naszych marzeń"otrzymaliśmy dofinansowanie na zakup książek do biblioteki szkolnej w kwocie 1000 zł.

 

*******************************
Spotkanie uczniów klasy I z Panią Mieczysławą Brzozą  Burmistrz Bobolic
Uczniowie klasy I zostali zaproszeni przez panią Mieczysławę Brzozę Burmistrz Bobolic na spotkanie. W trakcie spotkania Pani Burmistrz zapoznała uczniów ze swoja pracą, opowiedziała nam na czym ona polega. Dzieci zaprezentowały wierszyki, opowiadały o swoich zwierzątkach a także o tym co robią w szkole. Na pamiątkę spotkania otrzymaliśmy monety okolicznościowe Boboliczaki.
Po spotkaniu z Panią Burmistrz spotkaliśmy się także z kotem Stefanem, który jest mieszkańcem urzędu gminy oraz jego opiekunem Panem Janem Wójcikiem. Uczniowie nazbierali dla bezdomnych kotków karmę w ramach akcji zorganizowanej przez Szkolny Klub Wolontariatu działający na terenie Szkoły w Kłaninie i na spotkaniu karma została przekazana. Odwiedziliśmy także domek dla bezdomnych kotków znajdujący się pod urzędem gminy. W dowód wdzięczności Pan Wójcik podarował nam dwie maskotki strażaków oraz worek plastikowych nakrętek, które także zbieramy w naszej szkole.

Wychowawczyni Klasy I
Ewelina Łukawska
zdjęcia: kliknij tutaj

************************
Śniadanie Daje Moc
W dniu 6.11.2015 odbyła się w naszej szkole kolejna edycja akcji Śniadanie Daje Moc. W tym roku wszyscy uczniowie zostali zaproszeni do „restauracji” w której rodzice przygotowali dla wszystkich wspólne śniadanie.
Organizatorka
Ewelina Łukawska

zdjęcia: kliknij tutaj

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Halloween 2015 :)
    W ostatnim tygodniu października myśli wszystkich zwracają się ku wieczności.
Dzieje się tak we wszystkich kulturach, choć każda wyraża to w inny sposób.  Uczniowie Szkoły  podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłaninie  skupili się na tradycji anglosaskiej i 30 października na zajęciach kółka języka angielskiego urządzili obchody Halloween.  Celem imprezy było wzbogacanie zasobu słownictwa związanego z tym świętem, rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez poznanie zwyczajów związanych z obchodami Halloween w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych oraz zdobywanie wiedzy o kulturze krajów obszaru anglojęzycznych. Była to również doskonała okazja do integracji uczniów i rozwijania umiejętności pracy w grupie. W szkole pojawiły się różne zjawy, stwory, czarownice i inne potwory rodem z filmów grozy.  Dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością w przygotowaniu przebrań. Klasa została udekorowana nietoperzami, czarownicami, duchami, lampionami oraz czarnymi kotami i pająkami na pajęczynach. Ekscytującym punktem programu były konkursy. Odbył się m. in. konkurs z rolkami papieru toaletowego, konkurencja polegała na owinięciu rolką papieru drugiego ucznia tworząc mumię. Całość imprezy przebiegała w radosnej i miłej atmosferze. Dzień obchodów Halloween  zaplanowała i nad przebiegiem zabawy czuwała nauczycielka Beata Adamczyk.

********************************
Ślubowanie

W dniu 27.10.15 uczniowie naszej szkoły przenieśli się na krótki czas do królestwa Ołówkolandii, w którym spotkali się z miłościwie panującym Królem Ołówkosem i jego żoną, a także jego gwardzistami. Celem wizyty w tym królestwie był zaliczenie bardzo trudnych egzaminów przez uczniów klasy pierwszej, aby mogli oni przystąpić do ślubowania i zostać pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłaninie. Aby zdać egzamin pierwszaki musiały recytować wierszyki, śpiewać piosenki, rozwiązać kilka zadań matematycznych oraz kilka zagadek. Dzieci zaliczyły wszystkie zadania na szóstkę i w związku z tym król i królowa zdecydowali o tym iż pierwszoklasiści mogą złożyć ślubowanie i zostać uczniami naszej szkoły. Po ślubowaniu Pani Dyrektor Ludmiła Posełkiewicz pasowała dzieci na uczniów i od tej momentu nasza brać uczniowska zwiększyła swoją liczebność.
Wychowawczyni klasy I
Ewelina Łukawska

zdjęcia: kliknij tutaj

***********************************
Biliśmy rekord w resuscytacji. 16.10 2015 r. w godz. 12.00 do 12.30.
Program edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” dotarł już do wszystkich szkół. Dzięki Fundacji WOŚP wszystkie dzieci mają szansę uczyć się I pomocy. Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym wprowadzono na tak ogromną skalę naukę podstawowych czynności ratujących życie do szkół podstawowych.

16 października (w piątek) w godzinach 12:00-12:30  podczas „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca” także uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób.

Nasza szkoła wzięła udział w tym wydarzeniu po raz pierwszy, ale na uwagę zasługuje fakt, że w 2013 roku w półgodzinnym ustanawianiu rekordu na terenie całego kraju wzięło udział aż 83.111 osób z 1132 instytucji. W 2014 roku było już 67.396 osób, a ile będzie w 2015 roku…? Zobaczymy!!!

Całe wydarzenie było filmowane, a wszyscy uczestnicy otrzymali apteczki pierwszej pomocy.  


Organizator Beata Adamczyk


     

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
LEKCJA PRZYRODY
Lekcja przyrody w której uczestniczyła klasa I i II odbyła się 23 października w ogrodach Hortulus w Dobrzycy. W trakcie lekcji uczniowie dowiedzieli się, które z posadzonych w ogrodzie roślin dzięki swoim owocom i nasionom pozwolą ptakom i drobnym zwierzętom przetrwać zimę. Omówiona została flora i fauna występująca w ogrodach (środowisko przyrodnicze). Dzieci poznały podczas spaceru po ogrodzie najciekawsze roślin zielne i dendrologiczne, różne formy ogrodów związanych z różnymi środowiskami (ogród wodny, leśny, skalny, itp.), kulturami (ogród w stylu francuskim, angielskim, japońskim) oraz ogrodów użytkowych (warzywny, ziołowy).
     Ewelina Łukawska


###########################
Dzień Edukacji Narodowej - 14.10
W naszej szkole uroczysty apel z okazji święta wszystkich pracowników odbył się 13 października (wtorek).
Uczniowie pod opieką pani Joanny Goleckiej przygotowali krótki montaż słowno - muzyczny.  Przeznaczony był dla ludzi z poczuciem humoru. Ukazywał pracę nauczycieli od tzw "kuchni".
Podziękowania za nieocenioną pomoc przy dekoracji należą się paniom: Justynie Laby, Renacie Kuzara, Annie Lewczuk, Joannie Bil, Karolinie Woźnickiej.
Joanna Golecka

Spotkanie z P. Joanną Jankowską – lokalną poetką
We wtorek, 6 października w naszej szkole gościliśmy ciekawego, niecodziennego gościa – P. Joannę Jankowską, poetkę mieszkającą w Bobolicach. Ta niezwykle miła i ciepła osoba już od pierwszych chwil  zdobyła  sympatię uczniów obecnych na spotkaniu, szczególnie po wyznaniu, że ok. 20 lat temu pracowała w naszej szkole jako nauczyciel i wychowawca  kl. I. To zmotywowało, ośmieliło i zachęciło uczniów do zadawania pytań dot. pracy pisarskiej i nie tylko. Uczniowie byli ciekawi o Jej debiut pisarski, o źródło inspiracji, tematykę utworów, dotychczasowe osiągnięcia i nagrody, a także o zainteresowania pozapisarskie, jaką była uczennicą, jakie przedmioty lubiła, a jakie sprawiały Jej trudności. W czasie spotkania P. Joasia przeczytała nam kilka swoich ulubionych wierszy. Na koniec podziękowaliśmy gościowi za wizytę, a Pani Jankowska w prezencie zostawiła nam swój ostatni, pięknie wydany tomik wierszy.
Dziękujemy i życzymy wielu sukcesów w dalszej pracy twórczej.
                                                              
                                                                   M. Bielecka i  uczniowie SP Kłanino^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Gabrysiu, gratulujemy!
7 października w Bibliotece Publicznej w Koszalinie odbyły się kolejne, powiatowe eliminacje w konkursie Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania. Naszą gminę i szkołę reprezentowały trzy zwyciężczynie eliminacji gminnych, wśród nich nasza Gabrysia Woźnicka – ucz. kl. VI SP w Kłaninie. W tegorocznej edycji uczestnicy zmagali się z twórczością Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa i gimnazjum – w sumie 36 uczestników. Gabrysia przygotowała wiersz Strasna zaba. Wiersz dla sepleniących, a w drodze losowania – fragment korespondencji Gałczyńskiego. Mimo ogromnych emocji i  stresu jakie towarzyszyły całemu konkursowi, Gabrysia, mimo że nie otrzymała tytułu Mistrza,  zaprezentowała się świetnie. Dzięki udziałowi w eliminacjach zyskała kolejne, cenne doświadczenie.
Gratulujemy i wierzymy, że to dopiero początek …
                                                                                        Małgorzata Bielecka


****************************

Święto Ziemniaka dzisiaj  mamy.
Bawiąc się radośnie na pieczone kartofle czekamy.Pod takim hasłem upłynęło nam poniedziałkowe popołudnie 5 października.  To za sprawą rodziców uczniów kl. IV i V, którzy zapewnili ognisko, ziemniaki  i … piękną pogodę. Do wspólnej zabawy zaprosili wychowawczynię – P. Joannę Golecką oraz kolegów z kl. VI z wychowawczynią – P. Małgorzatą Bielecką. Obie panie, jak przystało na gości, przyniosły „gościniec” w postaci różnych konkursów, zagadek i zabaw, no i nagród. Była informacja o tradycji tego święta, był konkurs: do czego można wykorzystać ziemniaki, były zagadki rysunkowe: ile elementów,  czym różnią się obrazki oraz zagadki słowno – literowe z wykorzystaniem słowa ziemniak. W zabawach brali udział wszyscy uczestnicy – również rodzice. Całej zabawie towarzyszył humor i wspaniała atmosfera, a w tle odgłosy trzaskającego w ogniu drewna i zapach pieczonych ziemniaków, które na koniec wszyscy wspólnie zjedliśmy.
Dziękujemy za miłe popołudnie.
$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
Rajd rowerowy na "Kamienne Kręgi"


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego