Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Kłaninie

Idź do spisu treści

Menu główne

2016/2017

Aktualności

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018
odbędzie się 04.09.2017r. w szkole o godz. 10.30
msza święta w kościele o godz. 9.30
Serdecznie zapraszamy!

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Uroczystość zakończenia roku szkolnego odbyła się 23 czerwca 2017 r. o godz. 10.00

zdjęcia: kliknij tutaj


************************
W dniu 22 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie ngród w konkursach
zdjęcia: kliknij tutaj


#####################

22 czerwca odbyło się spotkanie ze strażnikami miejskimi.
Strażnicy przekazali uczniom wskazówki jak bezpiecznie spędzić wakacje.
zdjęcia: kliknij tutaj

********************************
2.06.2017r. klasy pierwsza i druga pod opieką pani Marioli Derda i rodziców udały się na pieszą wycieczkę do Ubiedrza. Trasa wycieczki prowadziła przez las, dlatego mogliśmy się wsłuchiwać w odgłosy przyrody i podziwiać jej piękno. Pogoda i humory dopisywały. W Ubiedrzu czekała na nas niespodzianka u naszej koleżanki Agaty, która ugościła nas w swoim ogrodzie. Były domowe pączki ( palce lizać!), pyszne soki i lody w różnych smakach. Bawiliśmy się na trawie, zjeżdżalni i w piaskownicy. Czas minął bardzo szybko. Zadowoleni, trochę zmęczeni wróciliśmy do Kłanina późnym popołudniem. Lubimy takie wyprawy!
Mariola Derda
zdjęcia: kliknij tutaj

###############################
Po nagrodę do stolicy...
21.06.2017r w Bibliotece Narodowej w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w 7. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego "Klasa ze snów". Wśród nagrodzonych znalazł się również uczeń klasy II Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłaninie Aleksander Gardzioła, który wraz z opiekunem panią Mariolą Derda oraz mamą pojechał tego dnia do Warszawy. Wyprawa mogła się odbyć dzięki wsparciu Rady Rodziców, pani Jagny Paczkowskiej oraz szkoły. Emocje były bardzo duże. Olek cieszył się już samą podróżą do stolicy, w której był pierwszy raz. Nie mniej cieszył się z nagrody, którą odebrał w Bibliotece Narodowej. Podróż pociągiem, zabytki Warszawy, nowoczesne budowle i tak wysokie wyróżnienie spośród tysiąca prac nadesłanych z całej Polski to sukces Olka i naszej szkoły. Bardzo się cieszymy i gratulujemy! Mamy nadzieję, że będzie to ogromna zachęta do brania udziału w kolejnych konkursach dla Olka i innych uczniów.
Mariola Derda
zdjęcia: kliknij tutaj

*******************************
Wycieczka szkolna do Torunia

Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość poznać kolejne miasto na mapie Polski. Tym razem odwiedziliśmy i poznaliśmy Toruń. Uczniowie zwiedzali miasto poznali zabytki a także legendy związane z Toruniem. Byliśmy w muzeum piernika gdzie dostaliśmy tajny przepis na pierniki oraz każdy mógł upiec swojego piernika. Odwiedziliśmy także Młyn wiedzy- centrum nauki, gdzie poprzez zabawę mogliśmy wiele się nauczyć.
Ewelina Łukawska


zdjęcia: kliknij tutaj
zdjęcia: cz II kliknij tutaj

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Ciepłe czerwcowe dni zapraszają na wycieczki. Klasy I i II chętnie poznają piękno najbliższych okolic. Tym razem był to krajobraz nadmorski. 12.06.2017r. to rodzinny  wyjazd, bo na wycieczkę pojechały z nami mamy i babcie. Wprawdzie Koszalin przywitał nas deszczem, ale nie popsuło nam to humorów. Już w Mielnie witał nas tylko silny wiatr. Szybko poszliśmy sprawdzić czy woda jest ciepła i udaliśmy się spacerem aż do Unieścia. Później był park linowy, w którym bawiły się nie tylko dzieci, ale i rodzice. Po akrobacjach sportowych EKO TAXI udaliśmy się do Sarbinowa. To była sympatyczna podróż. Na miejscu był pyszny obiad i szaleństwa na plaży, poszukiwanie muszelek i najpiękniejszych kamyków. Na koniec był czas na pyszne lody i pamiątki. Do domów zadowolone wróciły dzieci, mamy i babcie. To był udany rodzinny wypad.

Mariola Derda

zdjęcia: kliknij tutaj

**************************
Uczeń klasy II Aleksander Gardzioła odniósł bardzo duży sukces, bo w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego "Klasa ze snów" jego praca została wyróżniona. 21.06.2017r. Olek wraz z p. Mariolą i mamą pojedzie do Warszawy na galę wręczenia nagród w gmachu Biblioteki Narodowej. Kreatywność i umiejętności Olka zostaną nagrodzone. Warto się rozwijać i brać udział w konkursach. GRATULUJEMY!
Mariola Derda

**************************
14.06.2017r. w Drzewianach odbył się gminny konkurs znajomości baśni i legend dla pierwszoklasistów. Naszą szkołę reprezentowały Nikola Bil i Maja Pietruszka. Dziewczynki świetnie sobie radziły i wykazały się znajomością treści najpopularniejszych baśni i legend. Nikola i Maja zostały wyróżnione, i nagrodzone dyplomami oraz książkami. GRATULUJEMY!
Mariola Derda
zdjęcia: kliknij tutaj

„Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym,
że tylko to wszystko, co robimy dla innych,
jest tym, co naprawdę warto robić”
                                                                  Carroll Lewis

     Dyrektor, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy
w Kłaninie pragną podziękować wszystkim darczyńcom,
którzy swoim dobrym sercem i zaangażowaniem pomogli w zorganizowaniu uroczystości wieńczącej 70 szkolnych lat             
oraz przyczynili się do integracji społeczności szkolnej i środowiska lokalnego.
Z całego serca dziękujemy
Bałtyckiemu Bankowi Spółdzielczemu w Darłowie
Pani Bronisławie Kucharskiej
PKO Bankowi Polskiemu S. A.
Przedsiębiorstwu Moje Bambino
Sołectwu Kłanino
Panu Robertowi Łukawskiemu
Panu Markowi Posełkiewiczowi
Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bobolicach
Parafii św. Piotra i Pawła w Kłanine
Panu Krzysztofowi Papajewskiemu
OSP Kłanino
Panu Kamilowi Jesionowskiemu  
Panu Michałowi Szugalskiemu
Panu Emilowi Jaświgowi
Państwu Marcie i Rafałowi Strugałom
Panu Janowi Wójcikowi
PZU Koszalin


oraz wszystkim osobom, których nie wymieniliśmy imiennie, a które nieustannie o nas pamiętają.


####################
Witajcie w naszej bajce!

Jubileusz 70-lecia Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłaninie obchodzono w dniu 9 czerwca 2017r. Uroczystości odbyły się na terenie szkoły oraz w kościele
pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Kłaninie.
Mszę świętą w intencji byłych i obecnych uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły celebrował ksiądz proboszcz Mariusz Kałas.
Przybyłych gości w progach szkoły, zgodnie z tradycją Akademii Pana Kleksa, powitano kostką czekolady.
Swoją obecnością  uroczystość zaszczycili: Pan Robert Stępień Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty, Pani Mieczysława Brzoza  Burmistrz Bobolic, Pan Ireneusz Bednarczyk Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Bobolicach, Pani Zofia Kęcel i Pan Mariusz Walaszczyk Radni Rady Miejskiej w Bobolicach, Pani Grażyna Sikorska,
Pani Renata Kowalska, Pani Iwona Golas, Pani Teresa Halasz, Pan Dariusz Michalak, Pan Andrzej Niemczewski, Pan Paweł Osowski - Dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy Bobolice, Pan Stanisław Babiński Dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Postresocjalizacyjnego w Darżewie,Pan Leszek Karbowski Dyrektor ZUKiO w Bobolicach, por. Marek Dankowski Zastępca Dyrektora Zakłady Karnego w Starem Bornem, Pan Witold Sikorski Prezes Oddziału ZNP w Bobolicach, Pani Agnieszka Nowicka funkcjonariusz Straży Miejskiej w Bobolicach, Pan Marek Surus Leśniczy Leśnictwa Wrzosowiec, Pani Barbara Paczkowska Sołtys Sołectwa Kłanino, Pani Joanna Tomczak Sołtys Sołectwa Ubiedrze, Pani Jadwiga Glaser, Pan Juliusz Glaser oraz Pan Józef Wołowski - byli Dyrektorzy szkoły,  Pan Robert Łukawski i Pan Marek Posełkiewicz – Sponsorzy, Pani Teresa Niwińska, Pani Krystyna Wejnerowska oraz Pan Józef Wojciechowski - emerytowani pracownicy szkoły, uczniowie, rodzice, absolwenci oraz mieszkańcy Kłanina. Chwilą ciszy uczczono pamięć nieżyjących  pedagogów, absolwentów i pracowników szkoły.
W swoim wystąpieniu Pani Dyrektor Ludmiła Posełkiewicz podziękowała zebranym gościom, sponsorom oraz wszystkim przyjaciołom szkoły za pomoc i zaangażowanie w życie społeczności szkolnej.
Pani Małgorzata Bielecka – nauczycielka, Patrycja Łukawska – absolwentka oraz uczennica Maja Tybulewicz  przedstawiły dzieje naszej placówki.
Dużo ciepłych słów, życzeń i gratulacji przekazali m.in. Pan Robert Stępień Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty, Pani Mieczysława Brzoza  Burmistrz Bobolic, Pani Jagna Paczkowska Przewodnicząca Rady Rodziców oraz kolega Marcel Walaszczyk przewodniczący samorządu uczniowskiego.
Punktem kulminacyjnym obchodów był program artystyczny przygotowany przez uczniów, nauczycieli, rodziców oraz absolwentów. W humorystyczny i nowoczesny sposób zademonstrowali utwory naszego patrona Jana Brzechwy.
Wiele wspomnień i wzruszeń towarzyszyło zwiedzaniu przygotowanych wystaw oraz przeglądaniu zapisków z kronik szkolnych. Dla wszystkich przybyłych przygotowano poczęstunek.
Patronat honorowy nad uroczystościami obchodów 70-lecia Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłaninie objęła Pani Mieczysława Brzoza Burmistrz Bobolic.


zdjęcia z kościoła: kliknij tutaj
zdjęcia z części oficjalnej i przemówień gości: kliknij tutaj
zdjęcia z przedstawienia dzieci: kliknij tutaj
zwiedzanie szkoły: kliknij tutaj

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Dzień dziecka

zdjęcia: kliknij tutaj

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
Dzień deseru

zdjęcia: kliknij tutaj

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
Dzień Matki na kręgielni kl.III

zdjęcia: kliknij tutaj

**********************************
Nocka w szkole

zdjęcia: kliknij tutaj cz.I
          kliknij tutaj cz.II

@@@@@@@@@@@@@@@@
Klasa III w oczyszczalni ścieków w Bobolicach

W dniu 18.05.2017 klasa III odwiedziła bobolicką oczyszczalnie ścieków w ramach projektu Kropla Wody na wagę złota. Skorzystaliśmy z mozliwości zwiedzania w związku z zorganizowanym dniem otwartym. Pracownicy oczyszczalni pokazali nam cały proces oczyszczania ścieków i zapoznali nas ze sprzętem pracującym w oczyszczalni. Dzięki temu nasza wiedza ekologiczna została poszerzona o bardzo cenne informacje.


Ewelina Łukawska

zdjęcia: kliknij tutaj

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Serdecznie zapraszamy na spacer z kijkami
dnia 23 maja o godz. 16.00
Zaczynamy na boisku wiejskim w Kłaninie.

Organizatorki: Małgorzata Bielecka i Joanna Golecka


#######################


Dnia
24 maja o godz. 16.00 odbędzie się zebranie z rodzicami.
Podane zostaną przewidywane oceny na koniec roku szkolnego.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Spacerkiem po Koszalinie  A   A
Dnia 11 maja 2017 grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kłaninie wybrała się na wycieczkę rowerową po Koszalinie. Trasa rozpoczęła się w Wilkowie, gdzie z busa przesiedliśmy się na nasze rowery. Pierwszy przystanek to było Muzeum Obrony Przeciwlotniczej. Ekspozycja składała się z dwóch części: plenerowej i wewnętrznej. Prezentowane tam jest uzbrojenie i sprzęt będący na wyposażeniu Wojsk Obrony Przeciwlotniczej od początku ich istnienia do współczesności. Mogliśmy wejść do samolotu, którym kiedyś latały Głowy Państwa.
Potem ruszyliśmy w dalszą trasę mijając m.in. Kościół Świętego Ducha,  Galerię Emka, ogrody działkowe, by dalej ścieżką rowerową wzdłuż obwodnicy Koszalina dojechać do Baru Podjadek. Ze smakiem zjedliśmy ruskie pierogi, a po nich sami kręciliśmy sobie lody. Nasza podróż kończyła się w Wilkowie, gdzie czekał na nas samochód z przyczepką. Po całej wyprawie byliśmy bardzo zmęczeni (przejechaliśmy w sumie ok. 22 km), ale zadowoleni i pełni nadziei na kolejny taki wyjazd.
Wycieczka odbyła się dzięki podpisanej umowie naszej szkoły z „Bicyklem w Bobolicach”. Dziękujemy za mile spędzony czas i ciekawą lekcję historii oraz niezapomniane wrażenia krajoznawcze.


Marcelina i Zuzanna Goleckie
uczennice kl. V SP w Kłaninie

zdjęcia: kliknij tutaj

*******************************
Niesamowita lekcja wychowania fizycznego w Akademii Pana Kleksa

zdjęcia: kliknij tutaj

#########################
Lista dzieci przyjętych do klasy I w roku szkolnym 2017/2018
1. Bugaj Patryk
2. Bunga Michał
3. Lejmanowicz Hanna
4. Peracki Kacper

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Tydzień Ekologiczny z okazji Dnia Ziemi.      A   A

W dniach 24.04-28.04.2017 z okazji Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłaninie został zorganizowany Tydzień Ekologiczny. Przez cały tydzień uczniowie naszej szkoły mieli do wykonania zadania. Każdy dzień tygodnia poświęcony był innej dziedzinie i w związku z tym w każdym dniu obowiązywał inny kolor ubrania, i tak:
24.04- Dzień Natury- kolor zielony,
25.04- Dzień Ziemi- kolor czarny,
26.04- Dzień Słońca- kolor żółty,
27.04- Dzień Zdrowia- kolor czerwony,
28.04- Dzień Ekologa- kolor niebieski.
Dodatkowo na każdy dzień uczniowie mieli inne zadania do wykonania:
 wykonanie plakatu „Ziemia mój dom”,
 przygotowanie ulotki- Jak możemy pomóc ziemi,
 prezentacja ekologicznego mundurka szkolnego- stroju wykonanego ze śmieci,
 przygotowanie pracy plastyczno- technicznej przedstawiającej słońce,
 przygotowanie plakatu na temat warzyw, owoców, witamin sportu,
 przygotowanie zdrowego poczęstunku dla uczniów naszej szkoły składającego się z owoców i warzyw,
 ułożenie hasła ekologicznego,
 przygotowanie pracy plastyczno- technicznej ze śmieci.
W ostatnim dniu uczestnicy w ramach nagrody za udział w akcji otrzymali ekologiczne nagrody- bratki.

Ewelina Łukawska
zdjęcia: kliknij tutaj

*********************
Bobolice - Ptaki, Ptaszki, Ptaszeta polne...
Adrian Reich z klasy VI  zakwalifikował się do etapu powiatowego, który odbędzie się 23 maja w Koszalinie.
Gratulujemy i trzymamy kciuki!


zdjęcia: kliknij tutaj

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
Szkolny etap konkursu recytatorskiego "Ptaki, ptaszki, ptaszęta polne"
Jak co roku w kwietniu, tak i w tym, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie recytatorskim „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne” organizowanym przez Bibliotekę Publiczną   w Bobolicach. Szkolne eliminacje, które poprzedziły etap gminny, cieszyły się niemałym zainteresowaniem.  Uczniowie, pod kierunkiem swoich wychowawców, przygotowali recytację utworów  napisanych nie tylko przez dziecięcych klasyków (Brzechwę, Tuwima, Wawiłow, Gellner), ale  sięgnęli również po  mniej znanych twórców: I. Sikiryckiego, T. Nowaczyka, A. Galicę, K. Kowalską. W tym roku najlepiej zaprezentowali się uczniowie: Aleksander Gardzioła z II klasy z wierszem pt. „Jajko” , Nikola Bil z klasy I z wierszem  A. Galicy „Komputer zachorował”, Maja Nierobisz z V klasy – „Zegarek” J. Brzechwy oraz Adrian Reich z klasy VI, który wystąpił z wierszem K. Kowalskiej pt. „Jak to dobrze być chłopakiem”. Adrian  został wyróżniony i  weźmie udział w   powiatowych eliminacjach w Koszalinie. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki !                                                                                                 
                                                                      Odpowiedzialna za eliminacje szkolne - Małgorzata Bielecka

zdjęcia:kliknij tutaj

######################
Gminny konkurs języka angielskiego - Anglomaniacy

We are the champions!
I Gminny Konkurs Języka Angielskiego odbył się w naszej szkole dnia 10 kwietnia 2017 roku. Uczestniczyły w nim cztery drużyny ze szkół gminy Bobolice: Dargiń, Drzewiany, Kurowo i oczywiście Kłanino. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów z klas 4-6 wyłonionych drogą eliminacji podczas pierwszego etapu. Byli to: Oliwia Bil, Zuzanna Golecka i Bartłomiej Drozdowski. Zadania miały w większości charakter zabawowy, ale dla niektórych drużyn stanowiły nie lada wyzwanie. Zespoły musiały wykazać się między innymi: znajomością atrakcji turystycznych Londynu oraz znajomością części ciała, umiejętnością odczytywania kierunków i wskazówek prowadzących do skarbu, a także umiejętnością słuchania ze zrozumieniem i uzupełnianiem luk tekstu piosenki. Wszystkie drużyny wykazały się dużą wiedzą i umiejętnościami, ale nasz zespół był nie do pokonania i zwyciężył zostawiając rywali daleko z tyłu. We’re so proud of our team! Congratulations!  

Beata Adamczyk

zdjęcia: kliknij tutaj

#########################
Niesamowity dzień w Akademii Pana Kleksa
- Dzień Eksperymentowania
To już kolejny nietypowy dzień w naszej szkole. 30 marca wszyscy uczniowie wzięli udział w lekcji eksperymentowania. Poznali niektóre właściwości wody, atramentu, mogli sami dokonywać ciekawych odkryć. Używać nietypowych przedmiotów probówek, pipet. Taką lekcję uczniowie zapamiętają na długo.
Joanna Golecka

zdjęcia: kliknij tutaj

####################
REKOLEKCJE
27,28,29 MARCA 2017 roku  odbyły się rekolekcje wielkopostne
zdjęcia: kliknij tutaj

****************************
zasady rekrutacji do klasy I   można czytać również w zakładce dla rodziców


Lista dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego
kliknij tutaj   word   lub pdf

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
21 marca - pierwszy dzień wiosny
zdjęcia: kliknij tutaj

#########################
Szaleństwa we Fly Parku...
W ferie zimowe uczniowie S.P. Kłanino wraz z opiekunkami panią Eweliną Łukawską i Joanną Golecką wybrali się do niedawno otwartego FLY PARKU w Koszalinie. Zabawa była świetna. Krótka rozgrzewka z instruktorem, a potem prawie 2 godziny szaleństwa. Gra w zbijanego i skoki w miękkie gąbki cieszyły się ogromnym powodzeniem. Wymęczeni ale szczęśliwi uczniowie mają zamiar jeszcze kiedyś tu wrócić.

Joanna Golecka

%%%%%%%%%%%%%%%%%
Wszyscy bawią się wspaniale...

W piątek 10 lutego odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Uczniowie bawili się naprawdę świetnie!
Na początku klasy 0 - III podczas tańca zaprezentowały swe karnawałowe, bardzo fantazyjne przebrania. Po nich klasy starsze. Młodzież bawiła się cudownie. Tańcom nie było końca. Następny bal karnawałowy za rok.
Joanna Golecka

zdjęcia: