Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Kłaninie

Idź do spisu treści

Menu główne

2016/2017

Aktualności

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018
odbędzie się 04.09.2017r. w szkole o godz. 10.30
msza święta w kościele o godz. 9.30
Serdecznie zapraszamy!

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Uroczystość zakończenia roku szkolnego odbyła się 23 czerwca 2017 r. o godz. 10.00

zdjęcia: kliknij tutaj


************************
W dniu 22 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie ngród w konkursach
zdjęcia: kliknij tutaj


#####################

22 czerwca odbyło się spotkanie ze strażnikami miejskimi.
Strażnicy przekazali uczniom wskazówki jak bezpiecznie spędzić wakacje.
zdjęcia: kliknij tutaj

********************************
2.06.2017r. klasy pierwsza i druga pod opieką pani Marioli Derda i rodziców udały się na pieszą wycieczkę do Ubiedrza. Trasa wycieczki prowadziła przez las, dlatego mogliśmy się wsłuchiwać w odgłosy przyrody i podziwiać jej piękno. Pogoda i humory dopisywały. W Ubiedrzu czekała na nas niespodzianka u naszej koleżanki Agaty, która ugościła nas w swoim ogrodzie. Były domowe pączki ( palce lizać!), pyszne soki i lody w różnych smakach. Bawiliśmy się na trawie, zjeżdżalni i w piaskownicy. Czas minął bardzo szybko. Zadowoleni, trochę zmęczeni wróciliśmy do Kłanina późnym popołudniem. Lubimy takie wyprawy!
Mariola Derda
zdjęcia: kliknij tutaj

###############################
Po nagrodę do stolicy...
21.06.2017r w Bibliotece Narodowej w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w 7. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego "Klasa ze snów". Wśród nagrodzonych znalazł się również uczeń klasy II Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłaninie Aleksander Gardzioła, który wraz z opiekunem panią Mariolą Derda oraz mamą pojechał tego dnia do Warszawy. Wyprawa mogła się odbyć dzięki wsparciu Rady Rodziców, pani Jagny Paczkowskiej oraz szkoły. Emocje były bardzo duże. Olek cieszył się już samą podróżą do stolicy, w której był pierwszy raz. Nie mniej cieszył się z nagrody, którą odebrał w Bibliotece Narodowej. Podróż pociągiem, zabytki Warszawy, nowoczesne budowle i tak wysokie wyróżnienie spośród tysiąca prac nadesłanych z całej Polski to sukces Olka i naszej szkoły. Bardzo się cieszymy i gratulujemy! Mamy nadzieję, że będzie to ogromna zachęta do brania udziału w kolejnych konkursach dla Olka i innych uczniów.
Mariola Derda
zdjęcia: kliknij tutaj

*******************************
Wycieczka szkolna do Torunia

Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość poznać kolejne miasto na mapie Polski. Tym razem odwiedziliśmy i poznaliśmy Toruń. Uczniowie zwiedzali miasto poznali zabytki a także legendy związane z Toruniem. Byliśmy w muzeum piernika gdzie dostaliśmy tajny przepis na pierniki oraz każdy mógł upiec swojego piernika. Odwiedziliśmy także Młyn wiedzy- centrum nauki, gdzie poprzez zabawę mogliśmy wiele się nauczyć.
Ewelina Łukawska


zdjęcia: kliknij tutaj
zdjęcia: cz II kliknij tutaj

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Ciepłe czerwcowe dni zapraszają na wycieczki. Klasy I i II chętnie poznają piękno najbliższych okolic. Tym razem był to krajobraz nadmorski. 12.06.2017r. to rodzinny  wyjazd, bo na wycieczkę pojechały z nami mamy i babcie. Wprawdzie Koszalin przywitał nas deszczem, ale nie popsuło nam to humorów. Już w Mielnie witał nas tylko silny wiatr. Szybko poszliśmy sprawdzić czy woda jest ciepła i udaliśmy się spacerem aż do Unieścia. Później był park linowy, w którym bawiły się nie tylko dzieci, ale i rodzice. Po akrobacjach sportowych EKO TAXI udaliśmy się do Sarbinowa. To była sympatyczna podróż. Na miejscu był pyszny obiad i szaleństwa na plaży, poszukiwanie muszelek i najpiękniejszych kamyków. Na koniec był czas na pyszne lody i pamiątki. Do domów zadowolone wróciły dzieci, mamy i babcie. To był udany rodzinny wypad.

Mariola Derda

zdjęcia: kliknij tutaj

**************************
Uczeń klasy II Aleksander Gardzioła odniósł bardzo duży sukces, bo w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego "Klasa ze snów" jego praca została wyróżniona. 21.06.2017r. Olek wraz z p. Mariolą i mamą pojedzie do Warszawy na galę wręczenia nagród w gmachu Biblioteki Narodowej. Kreatywność i umiejętności Olka zostaną nagrodzone. Warto się rozwijać i brać udział w konkursach. GRATULUJEMY!
Mariola Derda

**************************
14.06.2017r. w Drzewianach odbył się gminny konkurs znajomości baśni i legend dla pierwszoklasistów. Naszą szkołę reprezentowały Nikola Bil i Maja Pietruszka. Dziewczynki świetnie sobie radziły i wykazały się znajomością treści najpopularniejszych baśni i legend. Nikola i Maja zostały wyróżnione, i nagrodzone dyplomami oraz książkami. GRATULUJEMY!
Mariola Derda
zdjęcia: kliknij tutaj

„Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym,
że tylko to wszystko, co robimy dla innych,
jest tym, co naprawdę warto robić”
                                                                  Carroll Lewis

     Dyrektor, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy
w Kłaninie pragną podziękować wszystkim darczyńcom,
którzy swoim dobrym sercem i zaangażowaniem pomogli w zorganizowaniu uroczystości wieńczącej 70 szkolnych lat             
oraz przyczynili się do integracji społeczności szkolnej i środowiska lokalnego.
Z całego serca dziękujemy
Bałtyckiemu Bankowi Spółdzielczemu w Darłowie
Pani Bronisławie Kucharskiej
PKO Bankowi Polskiemu S. A.
Przedsiębiorstwu Moje Bambino
Sołectwu Kłanino
Panu Robertowi Łukawskiemu
Panu Markowi Posełkiewiczowi
Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bobolicach
Parafii św. Piotra i Pawła w Kłanine
Panu Krzysztofowi Papajewskiemu
OSP Kłanino
Panu Kamilowi Jesionowskiemu  
Panu Michałowi Szugalskiemu
Panu Emilowi Jaświgowi
Państwu Marcie i Rafałowi Strugałom
Panu Janowi Wójcikowi
PZU Koszalin


oraz wszystkim osobom, których nie wymieniliśmy imiennie, a które nieustannie o nas pamiętają.


####################
Witajcie w naszej bajce!

Jubileusz 70-lecia Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłaninie obchodzono w dniu 9 czerwca 2017r. Uroczystości odbyły się na terenie szkoły oraz w kościele
pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Kłaninie.
Mszę świętą w intencji byłych i obecnych uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły celebrował ksiądz proboszcz Mariusz Kałas.
Przybyłych gości w progach szkoły, zgodnie z tradycją Akademii Pana Kleksa, powitano kostką czekolady.
Swoją obecnością  uroczystość zaszczycili: Pan Robert Stępień Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty, Pani Mieczysława Brzoza  Burmistrz Bobolic, Pan Ireneusz Bednarczyk Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Bobolicach, Pani Zofia Kęcel i Pan Mariusz Walaszczyk Radni Rady Miejskiej w Bobolicach, Pani Grażyna Sikorska,
Pani Renata Kowalska, Pani Iwona Golas, Pani Teresa Halasz, Pan Dariusz Michalak, Pan Andrzej Niemczewski, Pan Paweł Osowski - Dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy Bobolice, Pan Stanisław Babiński Dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Postresocjalizacyjnego w Darżewie,Pan Leszek Karbowski Dyrektor ZUKiO w Bobolicach, por. Marek Dankowski Zastępca Dyrektora Zakłady Karnego w Starem Bornem, Pan Witold Sikorski Prezes Oddziału ZNP w Bobolicach, Pani Agnieszka Nowicka funkcjonariusz Straży Miejskiej w Bobolicach, Pan Marek Surus Leśniczy Leśnictwa Wrzosowiec, Pani Barbara Paczkowska Sołtys Sołectwa Kłanino, Pani Joanna Tomczak Sołtys Sołectwa Ubiedrze, Pani Jadwiga Glaser, Pan Juliusz Glaser oraz Pan Józef Wołowski - byli Dyrektorzy szkoły,  Pan Robert Łukawski i Pan Marek Posełkiewicz – Sponsorzy, Pani Teresa Niwińska, Pani Krystyna Wejnerowska oraz Pan Józef Wojciechowski - emerytowani pracownicy szkoły, uczniowie, rodzice, absolwenci oraz mieszkańcy Kłanina. Chwilą ciszy uczczono pamięć nieżyjących  pedagogów, absolwentów i pracowników szkoły.
W swoim wystąpieniu Pani Dyrektor Ludmiła Posełkiewicz podziękowała zebranym gościom, sponsorom oraz wszystkim przyjaciołom szkoły za pomoc i zaangażowanie w życie społeczności szkolnej.
Pani Małgorzata Bielecka – nauczycielka, Patrycja Łukawska – absolwentka oraz uczennica Maja Tybulewicz  przedstawiły dzieje naszej placówki.
Dużo ciepłych słów, życzeń i gratulacji przekazali m.in. Pan Robert Stępień Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty, Pani Mieczysława Brzoza  Burmistrz Bobolic, Pani Jagna Paczkowska Przewodnicząca Rady Rodziców oraz kolega Marcel Walaszczyk przewodniczący samorządu uczniowskiego.
Punktem kulminacyjnym obchodów był program artystyczny przygotowany przez uczniów, nauczycieli, rodziców oraz absolwentów. W humorystyczny i nowoczesny sposób zademonstrowali utwory naszego patrona Jana Brzechwy.
Wiele wspomnień i wzruszeń towarzyszyło zwiedzaniu przygotowanych wystaw oraz przeglądaniu zapisków z kronik szkolnych. Dla wszystkich przybyłych przygotowano poczęstunek.
Patronat honorowy nad uroczystościami obchodów 70-lecia Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłaninie objęła Pani Mieczysława Brzoza Burmistrz Bobolic.


zdjęcia z kościoła: kliknij tutaj
zdjęcia z części oficjalnej i przemówień gości: kliknij tutaj
zdjęcia z przedstawienia dzieci: kliknij tutaj
zwiedzanie szkoły: kliknij tutaj

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Dzień dziecka

zdjęcia: kliknij tutaj

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
Dzień deseru

zdjęcia: kliknij tutaj

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
Dzień Matki na kręgielni kl.III

zdjęcia: kliknij tutaj

**********************************
Nocka w szkole

zdjęcia: kliknij tutaj cz.I
          kliknij tutaj cz.II

@@@@@@@@@@@@@@@@
Klasa III w oczyszczalni ścieków w Bobolicach

W dniu 18.05.2017 klasa III odwiedziła bobolicką oczyszczalnie ścieków w ramach projektu Kropla Wody na wagę złota. Skorzystaliśmy z mozliwości zwiedzania w związku z zorganizowanym dniem otwartym. Pracownicy oczyszczalni pokazali nam cały proces oczyszczania ścieków i zapoznali nas ze sprzętem pracującym w oczyszczalni. Dzięki temu nasza wiedza ekologiczna została poszerzona o bardzo cenne informacje.


Ewelina Łukawska

zdjęcia: kliknij tutaj

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Serdecznie zapraszamy na spacer z kijkami
dnia 23 maja o godz. 16.00
Zaczynamy na boisku wiejskim w Kłaninie.

Organizatorki: Małgorzata Bielecka i Joanna Golecka


#######################


Dnia
24 maja o godz. 16.00 odbędzie się zebranie z rodzicami.
Podane zostaną przewidywane oceny na koniec roku szkolnego.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Spacerkiem po Koszalinie  A   A
Dnia 11 maja 2017 grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kłaninie wybrała się na wycieczkę rowerową po Koszalinie. Trasa rozpoczęła się w Wilkowie, gdzie z busa przesiedliśmy się na nasze rowery. Pierwszy przystanek to było Muzeum Obrony Przeciwlotniczej. Ekspozycja składała się z dwóch części: plenerowej i wewnętrznej. Prezentowane tam jest uzbrojenie i sprzęt będący na wyposażeniu Wojsk Obrony Przeciwlotniczej od początku ich istnienia do współczesności. Mogliśmy wejść do samolotu, którym kiedyś latały Głowy Państwa.
Potem ruszyliśmy w dalszą trasę mijając m.in. Kościół Świętego Ducha,  Galerię Emka, ogrody działkowe, by dalej ścieżką rowerową wzdłuż obwodnicy Koszalina dojechać do Baru Podjadek. Ze smakiem zjedliśmy ruskie pierogi, a po nich sami kręciliśmy sobie lody. Nasza podróż kończyła się w Wilkowie, gdzie czekał na nas samochód z przyczepką. Po całej wyprawie byliśmy bardzo zmęczeni (przejechaliśmy w sumie ok. 22 km), ale zadowoleni i pełni nadziei na kolejny taki wyjazd.
Wycieczka odbyła się dzięki podpisanej umowie naszej szkoły z „Bicyklem w Bobolicach”. Dziękujemy za mile spędzony czas i ciekawą lekcję historii oraz niezapomniane wrażenia krajoznawcze.


Marcelina i Zuzanna Goleckie
uczennice kl. V SP w Kłaninie

zdjęcia: kliknij tutaj

*******************************
Niesamowita lekcja wychowania fizycznego w Akademii Pana Kleksa

zdjęcia: kliknij tutaj

#########################
Lista dzieci przyjętych do klasy I w roku szkolnym 2017/2018
1. Bugaj Patryk
2. Bunga Michał
3. Lejmanowicz Hanna
4. Peracki Kacper

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Tydzień Ekologiczny z okazji Dnia Ziemi.      A   A

W dniach 24.04-28.04.2017 z okazji Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłaninie został zorganizowany Tydzień Ekologiczny. Przez cały tydzień uczniowie naszej szkoły mieli do wykonania zadania. Każdy dzień tygodnia poświęcony był innej dziedzinie i w związku z tym w każdym dniu obowiązywał inny kolor ubrania, i tak:
24.04- Dzień Natury- kolor zielony,
25.04- Dzień Ziemi- kolor czarny,
26.04- Dzień Słońca- kolor żółty,
27.04- Dzień Zdrowia- kolor czerwony,
28.04- Dzień Ekologa- kolor niebieski.
Dodatkowo na każdy dzień uczniowie mieli inne zadania do wykonania:
 wykonanie plakatu „Ziemia mój dom”,
 przygotowanie ulotki- Jak możemy pomóc ziemi,
 prezentacja ekologicznego mundurka szkolnego- stroju wykonanego ze śmieci,
 przygotowanie pracy plastyczno- technicznej przedstawiającej słońce,
 przygotowanie plakatu na temat warzyw, owoców, witamin sportu,
 przygotowanie zdrowego poczęstunku dla uczniów naszej szkoły składającego się z owoców i warzyw,
 ułożenie hasła ekologicznego,
 przygotowanie pracy plastyczno- technicznej ze śmieci.
W ostatnim dniu uczestnicy w ramach nagrody za udział w akcji otrzymali ekologiczne nagrody- bratki.

Ewelina Łukawska
zdjęcia: kliknij tutaj

*********************
Bobolice - Ptaki, Ptaszki, Ptaszeta polne...
Adrian Reich z klasy VI  zakwalifikował się do etapu powiatowego, który odbędzie się 23 maja w Koszalinie.
Gratulujemy i trzymamy kciuki!


zdjęcia: kliknij tutaj

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
Szkolny etap konkursu recytatorskiego "Ptaki, ptaszki, ptaszęta polne"
Jak co roku w kwietniu, tak i w tym, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie recytatorskim „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne” organizowanym przez Bibliotekę Publiczną   w Bobolicach. Szkolne eliminacje, które poprzedziły etap gminny, cieszyły się niemałym zainteresowaniem.  Uczniowie, pod kierunkiem swoich wychowawców, przygotowali recytację utworów  napisanych nie tylko przez dziecięcych klasyków (Brzechwę, Tuwima, Wawiłow, Gellner), ale  sięgnęli również po  mniej znanych twórców: I. Sikiryckiego, T. Nowaczyka, A. Galicę, K. Kowalską. W tym roku najlepiej zaprezentowali się uczniowie: Aleksander Gardzioła z II klasy z wierszem pt. „Jajko” , Nikola Bil z klasy I z wierszem  A. Galicy „Komputer zachorował”, Maja Nierobisz z V klasy – „Zegarek” J. Brzechwy oraz Adrian Reich z klasy VI, który wystąpił z wierszem K. Kowalskiej pt. „Jak to dobrze być chłopakiem”. Adrian  został wyróżniony i  weźmie udział w   powiatowych eliminacjach w Koszalinie. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki !                                                                                                 
                                                                      Odpowiedzialna za eliminacje szkolne - Małgorzata Bielecka

zdjęcia:kliknij tutaj

######################
Gminny konkurs języka angielskiego - Anglomaniacy

We are the champions!
I Gminny Konkurs Języka Angielskiego odbył się w naszej szkole dnia 10 kwietnia 2017 roku. Uczestniczyły w nim cztery drużyny ze szkół gminy Bobolice: Dargiń, Drzewiany, Kurowo i oczywiście Kłanino. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów z klas 4-6 wyłonionych drogą eliminacji podczas pierwszego etapu. Byli to: Oliwia Bil, Zuzanna Golecka i Bartłomiej Drozdowski. Zadania miały w większości charakter zabawowy, ale dla niektórych drużyn stanowiły nie lada wyzwanie. Zespoły musiały wykazać się między innymi: znajomością atrakcji turystycznych Londynu oraz znajomością części ciała, umiejętnością odczytywania kierunków i wskazówek prowadzących do skarbu, a także umiejętnością słuchania ze zrozumieniem i uzupełnianiem luk tekstu piosenki. Wszystkie drużyny wykazały się dużą wiedzą i umiejętnościami, ale nasz zespół był nie do pokonania i zwyciężył zostawiając rywali daleko z tyłu. We’re so proud of our team! Congratulations!  

Beata Adamczyk

zdjęcia: kliknij tutaj

#########################
Niesamowity dzień w Akademii Pana Kleksa
- Dzień Eksperymentowania
To już kolejny nietypowy dzień w naszej szkole. 30 marca wszyscy uczniowie wzięli udział w lekcji eksperymentowania. Poznali niektóre właściwości wody, atramentu, mogli sami dokonywać ciekawych odkryć. Używać nietypowych przedmiotów probówek, pipet. Taką lekcję uczniowie zapamiętają na długo.
Joanna Golecka

zdjęcia: kliknij tutaj

####################
REKOLEKCJE
27,28,29 MARCA 2017 roku  odbyły się rekolekcje wielkopostne
zdjęcia: kliknij tutaj

****************************
zasady rekrutacji do klasy I   można czytać również w zakładce dla rodziców


Lista dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego
kliknij tutaj   word   lub pdf

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
21 marca - pierwszy dzień wiosny
zdjęcia: kliknij tutaj

#########################
Szaleństwa we Fly Parku...
W ferie zimowe uczniowie S.P. Kłanino wraz z opiekunkami panią Eweliną Łukawską i Joanną Golecką wybrali się do niedawno otwartego FLY PARKU w Koszalinie. Zabawa była świetna. Krótka rozgrzewka z instruktorem, a potem prawie 2 godziny szaleństwa. Gra w zbijanego i skoki w miękkie gąbki cieszyły się ogromnym powodzeniem. Wymęczeni ale szczęśliwi uczniowie mają zamiar jeszcze kiedyś tu wrócić.

Joanna Golecka

%%%%%%%%%%%%%%%%%
Wszyscy bawią się wspaniale...

W piątek 10 lutego odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Uczniowie bawili się naprawdę świetnie!
Na początku klasy 0 - III podczas tańca zaprezentowały swe karnawałowe, bardzo fantazyjne przebrania. Po nich klasy starsze. Młodzież bawiła się cudownie. Tańcom nie było końca. Następny bal karnawałowy za rok.
Joanna Golecka

zdjęcia: kliknij tutaj

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
„Im dłużej żyję, tym życie staje się piękniejsze” A  A
- pod takim hasłem 3 lutego b.r. bawili się starsi mieszkańcy Kłanina i okolic – Babcie
i Dziadkowie. Była to już kolejna tego typu impreza zorganizowana w ramach projektu opracowanego przez nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Kłaninie Małgorzatę Bielecką
i Joannę Golecką, a współorganizowany przez M-GKRPA w Bobolicach. W czasie zabawy nie zabrakło konkursów z różnych dziedzin wiedzy, tańca oraz wspólnego śpiewu. W tym roku na uczestników czekała również „Strefa Gracza”, w której można było sprawdzić swój refleks, pamięć i logiczne myślenie. W czasie biesiady panowała wspaniała atmosfera czego dowodem były m.in. ciepłe słowa skierowane do organizatorek od uczestników imprezy. Aż żal było się rozstać…
Za pomoc w zorganizowaniu uroczystości dziękujemy Radzie Rodziców oraz Radzie Sołeckiej z Kłanina.  
M. Bielecka, J. Golecka

zdjęcia: kliknij tutaj


*************************
Klasa III zaprosiła do szkoły swoje Babcie oraz Dziadków do Kawiarenki, którą zorganizowaliśmy w klasie. Oczywiście zaproszeni zostali do nas z okazji swojego święta Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały kilka niespodzianek, program artystyczny dla dziadków, słodki poczęstunek- samodzielnie przygotowaliśmy sałatkę owocową, Babcie otrzymały także dekoracyjne butelki a Dziadkowie słoiczek miodu dla osłody :). Ponieważ całe spotkanie odbywało się w kawiarence, więc jak przystało na kawiarenkę, uczniowie klasy III na czas spotkania zamienili się w kelnerów obsługujących swoich ukochanych dziadków. Na krótką chwilę dziadkowie także musieli zamienić się z wnukami miejscami, poczuli się jak w szkole i otrzymali do rozwiązania kilka zadań, za które zostali później ocenieni przez swoich wnuków- oczywiście były tylko same szóstki :).

Ewelina Łukawska

zdjęcia: kliknij tutaj

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ    A A
przekonali się o tym uczniowie Szkoły Podstawowej w Kłaninie po obejrzeniu, w czwartek 19 stycznia filmu w Multikinie pt. „Sing”. Ta wspaniała animowana komedia – musical, w świecie zamieszkałym przez zwierzęta, o poszukiwaniu gwiazdy, którą tak naprawdę każdy ma w sobie.
Po obejrzeniu filmu uczniowie pojechali na lodowisko, gdzie niektórzy po raz pierwszy, dla innych była to kolejna niezwykła lekcja wychowania fizycznego. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Małgorzata  Bielecka
i Joanna Golecka
zdjęcia: kliknij tutaj

##################
Koncert umuzykalniający

zdjęcia: kliknij tutaj

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
Finał WOŚP    A  A
Podczas tegorocznego XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kłaninie zebrano łącznie kwotę 1965,22 zł.
Dla porównania:
- w roku 2015/16 zebraliśmy 1349,29 zł
- w roku 2014/15 zebraliśmy 1172,70 zł.

Ogromne podziękowania należą się uczniom oraz nauczycielom za przygotowanie wspaniałych występów; Ochotniczej Straży Pożarnej za zabezpieczenie imprezy oraz „światełko do nieba”; rodzicom za upieczenie i sprzedaż ciast, z których dochód (755,57 zł) w całości przeznaczony został na konto WOŚP; paniom z lokalnego zespołu ludowego „Florianki” za uświetnienie naszej akcji charytatywnym koncertem; wolontariuszom: Marcelinie i Zuzi Goleckim oraz Marcelowi Walaszczykowi i Norbertowi Opalińskiemu za  zaangażowanie w zbiórkę pieniędzy; paniom: Joannie Goleckiej, Ewelinie Łukawskiej, Małgorzacie Bieleckiej
, Beacie Adamczyk i panom: Dominikowi Pooch, Robertowi Łukawskiemu  za przeprowadzenie loterii fantowej; pracownikom szkoły: Wiolecie Gasztych, Elżbiecie Czernek i Piotrowi Pietrzykowskiemu za pomoc w zorganizowaniu uroczystości oraz uporządkowaniu sali po niej.

Wszystkim, którzy nas wsparli i przyczynili się do naszego sukcesu przypominamy, że w tym roku zbieraliśmy pieniądze dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.  

Beata Adamczyk
zdjęcia: kliknij tutaj

##########################
ZAJĘCIA O BEZPIECZNYM SPĘDZANIU CZASU WOLNEGO ZIMĄ
ZDJĘCIA:kliknij tutaj

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
Kocykowy dzień w klasie III.

Uczniowie klasy trzeciej na zajęciach pracowali w nietypowy sposób, na jeden dzień odstawiliśmy ławki pod ścianę a jako miejsce pracy posłużyły nam koce rozłożone na podłodze. W tym dniu poznawaliśmy Baśnie CH. Andersena dlatego właśnie taki sposób pracy na lekcji został zaproponowany przez wychowawczynię E. Łukawską. Trzeciakom bardzo spodobał się ten dzień więc napewno zostanie wrócimy do kocykowego dnia.

E. Łukawska

zdjęcia: kliknij tutaj


&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
Hobby - uczniowie o swoich pasjach
zdjęcia: kliknij tutaj

Praca naszych rodziców
zdjęcia: kliknij tutaj

************************************

Młodzi Twórcy – konkurs plastyczny 2016.
Wyniki konkursu
Nagrody dla instytucji i placówek biorących udział w konkursie:
1. Gimnazjum Agaty Mróz-Olszewskiej w Bobolicach
2.SP w Kurowie
3. SP w Kłaninie
4 Środowiskowy Dom Samopomocy Odnowa w Bobolicach
5. Świetlica w Kurowie
6. SP w Bobolicach – Koło techniczne
Nagrody indywidualne
Kat I
Michał Bunga, Marcel Witulski, Maksymilian Bąk
Kat II
Olaf Ozimek  I miejsce
Zuzanna Golecka i Marcelina Golecka II ( podwójna)
Joanna Bunga III
Wyróżnienia  Izabela Szyszka

 

%%%%%%%%%%%%%%%%%%
Szanowni Państwo
w związku z tym, że system oświaty przechodzi dużą rewolucję i budzi to wiele wątpliwości oraz pytań zwracam się do Państwa z prośbą o
wejście do serwisu  informacyjnego o zmianach w systemie edukacji - adres serwisu informacyjnego : www.reformaedukacji.men.gov.pl.
Na stronie internetowej „Dobrej Szkoły” znaleźć można najważniejsze informacje na temat reformy edukacji z punktu widzenia rodzica, ucznia, nauczyciela oraz organu prowadzącego szkołę.
Na stronie KO w Szczecinie również umieszczony jest link do serwisu pn. "Dobra Szkoła" - www.kuratorium.szczecin.pl

&&&&&&&&&&&&&&&&
Zajęcia otwarte - ozdoby bożonarodzeniowe

zdjęcia: kliknij tutaj

*****************************
III miejsce i wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie "Teatr książki"
III mejsce zajął DAMIAN NIEMIRKA
, a wyróżnienie BRAJAN TKACZYK.
GRATULUJEMY!!!!
J. Golecka

 

#########################
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO A   A
W środę 09.11.2016 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W tym roku kandydowało aż 15 osób. Po głosowaniu, które budziło ogromne emocje okazało się, że aż trzech kandydatów uzyskało taką samą, najwyższą liczbę głosów. Byli to Oliwia Bil, Marcel Walaszczyk i Krystian Ramiączek. Dlatego konieczna była dogrywka, która wzbudziła nie mniejsze emocje, tym razem wynik był jednoznaczny. Największe poparcie uzyskał Marcel Walaszczyk i to on został przewodniczącym SU, a jego zastępcą Oliwia Bil. GRATULUJEMY!

Opiekun SU: Mariola Derda  

ZDJĘCIA: KLIKNIJ TUTAJ


^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
ŚWIĄTECZNY DZIEŃ W BIAŁO - CZERWONYCH BARWACH A  A
11.11.2016r. w Rocznicę Odzyskania Niepodległości
udaliśmy się całą szkołą do Bobolic na patriotyczny festyn. Grupa dziesięciu osób, reprezentantów szkoły, przebrana w stroje średniowieczne wzięła udział w historycznych potyczkach i została zaprezentowana przez Marcela Walaszczyka w pokazie mody. Całość uświetnił turniej rycerski i pokaz łuczników. Między konkurencjami można było założyć rycerską zbroję albo potrzymać w dłoniach prawdziwy miecz. W wyniku historycznych potyczek udało się nam wywalczyć III miejsce i piękny puchar. To była zupełnie inna, praktyczna i bardzo ciekawa lekcja historii.  
Mariola Derda

zdjęcia: kliknij tutaj

#############################

UROCZYSTY DZIEŃ  A   A
03.11.2016 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia. Pierwszoklasiści wykazali się wiedzą na temat przyrody, naszej ojczyzny i zasad bezpieczeństwa.  Wraz z klasą II przygotowali również inscenizację z wierszy patrona naszej szkoły Jana Brzechwy. Po programie artystycznym w obecności całej społeczności szkolnej złożyli uroczyste ślubowanie, a pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania ich na uczniów. Później były niespodzianki od rodziców, klasy II i wychowawczyni. Uroczystość zakończyła się wspólnym spotkaniem, na którym nie zabrakło wyjątkowego tortu, innych słodkości, dobrej muzyki i tańców. To był radosny i piękny dzień.
Mariola Derda


zdjęcia: kliknij tutaj

##############
Ogólnopolski konkurs plastyczny: "TEATR KSIĄŻKI"
ZDJĘCIA: KLIKNIJ TUTAJ

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
„Wierszyki – Wybryki”  A

19 października 2016 roku zerówka oraz klasy 1-3 wybrały się do teatru na „Wierszyki-Wybryki” na podstawie wierszy J. Brzechwy i J. Tuwima. Przedstawienie gorzowskiego teatru wyreżyserowane zostało przez Cezarego Żołyńskiego.

Dzieci w przedstawieniu były traktowane na równi z aktorami i współtworzyły widowisko. Pod wieloma względami spektakl był jedyny w swoim rodzaju. To gra - zabawa, w której widownia pełna była rozbudzonych dzieci chętnych do wzięcia udziału w przedstawieniu. Aktorzy na scenie wspomagali się ciekawymi rekwizytami, które były skromne, ale zarazem ciekawe i przemyślane, a przede wszystkim widoczne przez cały czas, co bardzo podobało się dzieciom i dodatkowo rozbudzało ich ciekawość.

Dla nas, Szkoły im. Jana Brzechwy najważniejsze oczywiście były wiersze naszego patrona: „Pali się!”, „Stonoga”, „Katar”, „Kaczka Dziwaczka” czy „Leń”. Chociaż również wiersze J. Tuwima: „Ptasie radio”, „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”, „Lokomotywa” oraz „Rzepka” bardzo się dzieciom podobały.

Udział maluchów w przedstawieniu był ogromny; występowały one na scenie próbując wyrwać rzepkę, kichały i zbierały porozrzucane przez aktorów chusteczki higieniczne, wreszcie piszczały podekscytowane oblane wodą przez strażaków z wiersza Brzechwy. Wszystkie bawiły się znakomicie i jeszcze długo opowiadały o swoich przeżyciach. Aktorom gratulujemy pomysłu na spektakl i z niecierpliwością czekamy na kolejne przedstawienie.  

Beata Adamczyk

ZDJĘCIA: kliknij tutaj


%%%%%%%%%%%%%%%%
TECHNIKA W KLASACH II-III

ZDJĘCIA: KLIKNIJ TUTAJ


%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
Bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo – oddechowej   A

Program edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” dotarł już do wszystkich szkół. Dzięki Fundacji WOŚP wszystkie dzieci mają szansę uczyć się I pomocy. Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym wprowadzono na tak ogromną skalę naukę podstawowych czynności ratujących życie do szkół podstawowych.

17 października (w poniedziałek) w godzinach 12:00-12:30  
podczas „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca” także uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. Wspierali nas w tym wydarzeniu niezastąpieni strażacy z OSP Kłanino i OSP Drzewiany w składzie: p. Ireneusz Bednarczyk (prezes OSP Kłanino), p. Roma Telążka, p. Ewa Czarnecka, p. Robert Pietruszka i p. Leszek Leman. Za pomoc w organizacji i udział w imprezie serdecznie dziękujemy.

Nasza szkoła wzięła udział w tym wydarzeniu po raz drugi. Na uwagę zasługuje fakt, że w 2013 roku w półgodzinnym ustanawianiu rekordu na terenie całego kraju wzięło udział 83.111 osób z 1132 instytucji. W 2014 roku było już 67.396 osób, a w 2015 roku wzięło udział aż 92.049 osób z 980 instytucji. A ile osób było w tym roku…? Zobaczymy!!!

Całe wydarzenie było filmowane, a teraz czekamy na podsumowanie akcji. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy!


Organizator Beata Adamczyk

ZDJĘCIA: KLIKNIJ TUTAJ

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
KONKURS - JESIENNE ZWIERZAKI CUDAKI

ZDJĘCIA: kliknij tutaj

***********************************
WYCIECZKA KLASY 1-3 warsztaty w Dworku Tradycji

zdjęcia: kliknij tutaj

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ   A    A

W Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłaninie świątecznie było już 12 października. Od rana były miłe życzenia, piękne kwiaty i słodkie upominki. A wszystko w ciepłej i serdecznej atmosferze.  Po lekcjach odbyła się uroczystość, którą przygotowali uczniowie klasy 4 i 5. Dzięki nim dowiedzieliśmy się, jak w szkole rozróżnić ucznia od nauczyciela, by nie popełnić gafy, „bo nie ma nic gorszego niż podejść do ucznia, zacząć z nim gadać o szkolnej beznadziei, umówić się na wagary i dopiero wtedy zauważyć, że to jest  nauczyciel”. Uczniowie w rytmach największych, światowych przebojów zaprezentowali też pokaz mody dla nauczycieli i to nie byle jaki, bo  „oferta ta zyskała już aprobatę Ministerstwa Opieki nad Nauczycielem i jest pomocna we wdrażaniu nowego systemu oświaty”. Następnie  „zajrzeliśmy” też na chwilę do sali lekcyjnej, by obejrzeć krótkie scenki z życia pewnej klasy. Wybuchom śmiechu nie było końca, a nogi same rwały się do tańca. Powagi uroczystości nadały życzenia i ciepłe słowa  zaproszonych gości – Pani Burmistrz – Mieczysławy Brzozy, Pani Sołtys – Barbary Paczkowskiej, Przewodniczącej Rady Rodziców – Pani Beaty Glińskiej  oraz Dyrektora  placówki – Pani   Ludmiły Posełkiewicz. Za wszystkie miłe gesty i słowa  - bardzo dziękujemy.
                   Organizator uroczystości – Małgorzata Bielecka

ZDJĘCIA: KLIKNIJ TUTAJ

 

###################
Dzień bez samochodu

zdjęcia: kliknij tutaj

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Konkurs pięknego czytania   A   A

zdjęcia: kliknij tutaj

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Niesamowity dzień w Akademii Pana Kleksa

zdjęcia: kliknij tutaj

*********************************
Sprzątanie Świata - Polska 2016

zdjęcia: kliknij tutaj

######################

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

O godzinie 10. 20 zabrzmiał pierwszy dzwonek rozpoczynający rok szkolny. Uczniowie w dobrych nastrojach, zadowoleni udali sie do swoich klas po nowy plan zajęć.

zdjęcia: kliknij tutaj


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego