Ewaluacja 2012/2013

RAPORT  EWALUACJI   WEWNĘTRZNEJ

SZKOŁY  PODSTAWOWEJ  IM. JANA  BRZECHWY  W  KłANINIE

W  ROKU  SZKOLNYM  2012/13

Zespół  nr 2 w składzie :

1.      Anna  Rynkiewicz

2.      Mariola  Derda

3.      Anna  Szyntar

Kłanino  28.05.2013r.

WYNIKI  EWALUACJI

OBSZAR 2 : PROCESY  ZACHODZĄCE  W  SZKOLE

WYMAGANIE  2.1Szkoła  lub  placówka  ma  koncepcję  pracy ?

W  poszukiwaniu  odpowiedzi  na  pytania  kluczowe

a)     Czy  szkoła  posiada  plan  pracy  szkoły ?

b)    Czy  szkoła  posiada  plan  nadzoru  pedagogicznego ?

c)     Czy  szkoła posiada  harmonogram  uroczystości ?

Przeanalizowano  istniejącą  dokumentację  szkolną :

Statut  Szkoły  Podstawowej  im. Jana  Brzechwy  w  Kłaninie . Program  Wychowawczy , Przedmiotowy  System Oceniania , Wewnątrzszkolny  System  oceniania , Program  Profilaktyczny , protokoły  RP , harmonogram  uroczystości  szkolnych.

Szkoła  działa zgodnie  z  przyjętą  przez  Radę  Pedagogiczną  koncepcją  pracy , której  najważniejszym  elementem  jest  przygotowanie  uczniów do  funkcjonowania  w  nieustannie  zmieniającej  się  rzeczywistości z  uwzględnieniem  historii  i  tradycji  oraz  wychowanie  mądrych , szczęśliwych  ludzi. Szkoła   propagując  ideę  integracji  dąży  do  tego , aby  wychowankowie  uczyli  się  i  wychowywali  w  atmosferze  wzajemnej  akceptacji                             i  poszanowania  prawa  do  godności  osobistej . Główne  punkty  koncepcji  pracy  szkoły  są ujęte  w wyżej  wymienionych  dokumentach .

Na  podstawie  wywiadów  z  nauczycielami  potwierdzono , że Koncepcja  Pracy  Szkoły  jest  efektem  wspólnej  pracy  całej  Rady  Pedagogicznej. Wszyscy   nauczyciele  potwierdzają , że  czują  się  współautorami  koncepcji  pracy  szkoły i  zatwierdziło  jej  przyjęcie . Większość   badanych  uczestniczyło  w  pracach  nad analizą  i  modyfikacja  Koncepcji  Pracy  Szkoły. Rodzice  znają     i  akceptują  kierunki  pracy  szkoły , co  potwierdza  dokumentacja  wychowawców  klas ( protokoły  zebrań  z  rodzicami ). Uczniowie  zostali  zapoznani  z  ofertą  szkoły  na  lekcjach  wychowawczych.

WNIOSKI :

·        Nauczyciele , rodzice  i  uczniowie  znają  i  akceptują  Koncepcję  Pracy  Szkoły, co  potwierdzają  dane  zebrane  z  różnych  źródeł.

·        W  razie  potrzeby  należy  analizować  i  modyfikować  Koncepcję  Pracy  Szkoły zgodnie  z  oczekiwaniami  uczniów .

·        Nadal  zapewniać  wszechstronny  rozwój  uczniów  przez  stosowanie  nowoczesnych  metod  nauczania .

·        Umieścić  Koncepcję  Pracy  Szkoły  wraz  Wizją  i  Misją  na  stronie  internetowej  szkoły.

·        Utrzymać  pracę  szkoły  na  obecnym  poziomie .

część II kliknij tutaj

Ewaluacja wewnętrzna grupa II
Małgorzata Bielecka
Joanna Golecka