Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Kłaninie

Idź do spisu treści

Menu główne

Przedszkole 2014/2015

Przedszkole

***************************************
CHWIL KILKA Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA

Podręczniki dla przedszkolaków:
ROCZNE PRZYGOTOWANIE PRZEDSZKOLNE

PAKIET : Odkrywam siebie "Szkoła tuż, tuż" Wiesława Żaba -Żabińska

Wydawnictwo MAC

PAKIET : Odkrywam siebie CZTEROLATEK - Wiesława Żaba Żabińska

Wydawnictwo MAC

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Zakończenie roku w klasie "0"
zdjęcia: kliknij tutaj

**********************************
PODZIĘKOWANIE

Ten rok szkolny był bardzo bogaty w różne uroczystości, imprezy i działania. Zerówka przeżyła dużo przygód, miała wiele zabawy ale także pracy. Wszystko co udało się nam zrealizować osiągnęliśmy dzięki ogromnej pomocy rodziców. Jako wychowawca zawsze mogłam na nich liczyć. Bardzo chętnie wspierali mnie i pomagali we wszystkich podjętych działania. Dzięki nim udało nam się zorganizować kilka zajęć otwartych, w których licznie uczestniczyli. Przygotowali także poczęstunek na różne uroczystości szkolne, zapewnili wspaniała zabawę w trakcie Mikołajek- przygotowali paczki oraz zabawy z Mikołajem, który nas odwiedził. W trakcie balu karnawałowego zadbali o odpowiednią oprawę muzyczną aby dzieci mogły się wspaniale bawić. Na zakończenie roku szkolnego przygotowali wspaniałe przedstawienie, dzięki czemu ten dzień był naprawdę wyjątkowy.
W związku z tym jako wychowawca klasy zero bardzo serdecznie dziękuję rodzicom za wszelki rodzaj pomocy jaki otrzymałam w tym roku. Nie jestem w stanie wymienić wszystkiego, co zrobili dla nas rodzice ponieważ było tego naprawdę dużo. Wszyscy rodzice angażowali się i pomagali, jednak najbardziej aktywni rodzice, którym należą się szczególne podziękowania to :
Pani Joanna Bil
Pani Karolina Woźnicka
Państwo Katarzyna i Robert Pietruszka
Pani Katarzyna Gardzioła
Pani Bożena Paczkowska
Pani Jagna Paczkowska
                                          Bardzo Serdecznie Dziękuję

Wielka Frajda
Nasze przedszkolaki zaprosiły swoje mamy na wycieczkę. W dniu 3.06.2015 pojechaliśmy razem do Koszalina. Pierwszym etapem naszej wycieczki była wizyta w Multikinie, gdzie oglądaliśmy film Ups, Arka odpłynęła. Następnie była uczta dla brzuszków małych i dużych w McDonalds  oraz na lodach. Ostatni punkt wycieczki to największa frajda dla dzieciaków- zabawa na sali zabaw. Nasza wycieczka była prezentem dla mam i dzieci z okazji ich święta.
Ewelina Łukawska
zdjęcia: kliknij tutaj

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Uczniowie klasy IV i V zapoznaja dzieci z zerówki z utworami Jana Brzechwy w ramach obchodów Dnia Patrona
zdjęcia: kliknij tutaj

*********************************
U miejscowego gospodarza
zdjęcia: kliknij tutaj

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
Na spacerze
zdjęcia: kliknij tutaj

***********************************
GMINNY KONKURS RECYTATORSKI NALATKI

W dniu 22.04.15 odbył się w Bibliotece w Bobolicach konkurs recytatorski dla przedszkolaków Natalki. Dzieci tym razem recytowały wiersze Natali Usenko. Z naszej zeróweczki udział w konkursie wzięły dwie dziewczynki Iga Paczkowska oraz Oliwia Rybak.

Ewelina Łukawska
zdjęcia: kliknij tutaj

##########################
Wielkanoc tuż, tuż…..
Przed Świętami Wielkanocnym odbyły się w przedszkolu zajęcia otwarte dla rodziców pt. Wielkanoc tuz, tuż….. Jak sam tytuł zajęć wskazuje głównym tematem zajęć była właśnie Wielkanoc. Dzieci wraz z rodzicami przygotowały wielkanocne pisanki oraz dekoracje świąteczne. W tym dniu odwiedził nas także zajączek, który zostawił w przedszkolu słodkości, jednak aby nie było zbyt łatwo dzieci musiały najpierw odnaleźć ukryte słodycze, a potem radości i słodkości było co nie miara.

zdjęcia: kliknij

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Cała Polska Czyta Dzieciom
Uczniowie klasy IV zaprezentowali dzieciom z przedszkola jak ciekawe może być czytanie. Starsi koledzy zaprezentowali nowoczesna wersję Kopciuszka w formie przedstawienia. Maluchom bardzo podobało się przedstawienie do którego klasa IV przygotowała się bardzo profesjonalnie.
zdjęcia: kliknij

**************************
Ferie w Kłaninie

W trakcie ferii zimowych został zorganizowany wyjazd dla uczniów klas młodszych Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłaninie do kina oraz na salę zabaw Smokuś w Koszalinie. Dzieci obejrzały w kinie film animowany pt. Pan Peabody i Sherman, a następnie udaliśmy się do sali zabaw, gdzie dzieci miały okazję do wspólnej bardzo aktywnej zabawy.

Ewelina Łukawska
zdjęcia: kliknij tutaj

 

########################
Dzień Babci i Dziadka
W dniu 16.01.2015 uczniowie klas 0, I,II uczciły święto swoich dziadków. Wraz z wychowawczyniami oraz z rodzicami przygotowaliśmy małą uroczystość dla naszych dziadków, która odbyła się w Świetlicy Wiejskiej w Kłaninie. Dzieci przygotowały program artystyczny, który wywołał uśmiechy na twarzach dziadków. Po występach dzieci, rodzice zaprosili dziadków na słodki poczęstunek, a dzieci wręczyły przygotowane prezenty. Dziadkowie mieli okazję także wziąć udział w przygotowanych konkursach np. dziadkowie przygotowywali frytki, dmuchali balony na czas, babcie kroiły i obierały jabłuszka, w nagrodę odważni dziadkowie i babcie otrzymali ordery najlepszych dziadków na świecie. Uroczystość ta stała się także świetną okazją dla dziadków aby spotkać się i porozmawiać  przy pysznym cieście i kawie.
Wychowawczyni
Klasy 0
Ewelina Łukawska

zdjęcia: kliknij tutaj

#########################
Ciąg dalszy akcji Cała Polska Czyta dzieciom
Kolejne osoby dołączyły do naszej akcji. Tym razem do naszego przedszkola przybyli pracownicy straży Miejskiej w Bobolicach oraz Panie z lokalnego zespołu Florianki.
zdjęcia: kliknij tutaj

*****************************
Dzień Misia
zdjęcia: kliknij tutaj
więcej zdjęć w aktualnościach

^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Wigilia w przedszkolu
W naszym przedszkolu odbyła się wigilia dla  dzieci oraz ich rodziców. Każdy z nas dołączył się do przygotowań- dzieci przygotowały program artystyczny oraz prezenty dla rodziców, natomiast rodzice przygotowali przepyszne potrawy wigilijne. Dzięki  temu wszyscy czuliśmy się jak w domu rodzinnym.

zdjęcia: kliknij tutaj

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Wyjazd do teatru
W dniu 10.12.14 przedszkolaki  były w teatrze na spektaklu pt. Cudowna Lampa Alladyna. Było to dla nich ogromne przeżycie, ponieważ dla większości z nich były to pierwsze odwiedziny w teatrze.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
W poszukiwaniu Mikołaja
Nasze przedszkolaki zaprosiły do przedszkola swoich rodziców, aby razem z nimi przygotować ozdoby choinkowe, którymi następnie udekorowane zostało nasze klasowe drzewko. Był to również dzień odwiedzin innego bardzo ważnego gościa. W naszym przedszkolu odwiedził nas Mikołaj, jednak zanim rozdał nam paczki przygotował nam zadanie. Na terenie wokół szkoły jego pomocnicy Elfy ukryły swoje czapeczki z naszymi imionami, każdy wraz ze swoimi rodzicami musiał odnaleźć czapeczkę ze swoim imieniem. Kiedy już wszyscy odnaleźli swoje czapeczki okazało się że Mikołaj czeka na nas za szkołą. Zaprosiliśmy go do klasy gdzie zaprezentowaliśmy mu piosenkę oraz wierszyk, za co on odwdzięczył się pięknymi paczkami.
Ewelina Łukawska

zdjęcia: kliknij tutaj

 

*********************************
Język angielski w przedszkolu
Maluchy oprócz codziennych zajęć w przedszkolu uczą się także języka angielskiego. Poznają podstawowe słówka w tym języku np. kolory, liczby, zwierzęta, członkowie rodziny. Nauka odbywa się poprzez zabawę z językiem. Zajęcia prowadzone są przez wychowawczynię Ewelinę Łukawską.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Śniadanie daje Moc
Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w  ogólnopolskiej akcji Śniadanie Daje Moc. Celem akcji jest uświadomienie dzieciom znaczenia śniadania w codziennym odżywianiu. W tym roku akcja przeprowadzona była w formie zajęć otwartych. Rodzice zostali zaproszeni do szkoły i przygotowali zdrowe śniadanie dla swoich pociech. W akcji uczestniczyły także przedszkolaki.

#######################
Cała Polska Czyta Dzieciom
Nasze przedszkolaki włączyły się w akcje Cała Polska Czyta Dzieciom. W związku z tym co tydzień odwiedza nas rodzic i czyta ulubioną książeczkę swojego dziecka.  Poza tym zapraszamy również inne osoby które czytają nam książki. Do tej pory książeczki czytali nam:
Pani Anna Małyszek pielęgniarka szkolna
Pan Krzysztof Kot policjant komendy miejskiej w Bobolicach
Miś i Pszczółka- pracownicy Biblioteki Miejskiej w Bobolicach

zdjęcia: kliknij tutaj

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
Halloween w przedszkolu
Maluchy wraz z rodzicami świetnie bawili się z okazji Halloween, które urządziliśmy w przedszkolu. Były tradycyjne zabawy związane z tym świętem min. wykonanie lampionów z dyni, rodzice zamieniali swoje dzieci w mumie z papieru toaletowego, tworzenie śmiesznych stworków z balonów, szukanie ukrytych słodyczy.

zdjęcia: kliknij tutaj

*************************
Dzień Przedszkolaka
W naszym przedszkolu po raz pierwszy obchodziliśmy Międzynarodowy dzień Przedszkolaka. W tym dniu zaprosiliśmy do przedszkola rodziców i wspólnymi siłami przygotowaliśmy pyszne sałatki owocowe, które później ze smakiem zjedliśmy. Następnym zadaniem było wykonanie jesiennych stroików. Oprócz wspólnej pracy były także wspólne zabawy.


zdjęcia: kliknij tutaj

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Przechodzimy przez jezdnię
Nasi najmłodsi uczniowie uczyli się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Dzięki uprzejmości Straży Miejskiej w Bobolicach, która ofiarowała naszym dzieciom kamizelki odblaskowe  nauka ta była również bezpieczna.

zdjęcia: kliknij tutaj

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego