Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Kłaninie

Idź do spisu treści

Menu główne

Przedszkole 2015/2016

Przedszkole

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

zdjęcia: kliknij tutaj

####################
Hawajski dzień
Było kolorowo i zabawnie. Dobrze się bawiliśmy z całą szkołą.

Mariola Derda
zdjęcia:kliknij tutaj

*********************************
Przyrodnicze obserwacje
Każdego dnia wychodzimy na podwórko i bawimy się wokół szkoły. Ostatnio obserwowaliśmy ślimaki, a nawet urządziliśmy im zawody sportowe. Przyroda jest bardzo ciekawa!
Mariola Derda
zdjęcia: kliknij tutaj

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Wizyta w gospodarstwie
Bardzo lubimy spędzać czas na podwórku.18 maja 2016 r. udaliśmy się do pobliskiego gospodarstwa , w którym mogliśmy zobaczyć zwierzęta hodowane przez rolnika. Państwo Riopka byli bardzo gościnni. Dla niektórych z nas było to duże przeżycie. Na żywo i z bliska oglądaliśmy zwierzęta. Po tej wycieczce w sali przedszkolnej zrobiliśmy piękną makietę wiejskiej zagrody.
Mariola Derda
zdjęcia: kliknij tutaj

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Wycieczka do straży pożarnej  A  A

10 maja 2016r. wybraliśmy się do OSP w Kłaninie. Strażak P. Robert Pietruszka opowiedział nam o pracy w jednostce , pokazał sprzęt którego używają strażacy i przypomniał ważne zasady bezpieczeństwa. Największą atrakcją było wsiadanie do wozów bojowych. Każdy przez chwilę mógł się  poczuć strażakiem . Chłopcy już marzą o takiej pracy, w której niesie się pomoc innym. Strażakom dziękujemy, bo była to super lekcja.
Mariola Derda

zdjęcia: kliknij tutaj cz.I
                          cz.II


$$$$$$$$$$$$$$$

Ludwisie A A
13 kwietnia 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bobolicach odbył się gminny konkurs recytatorski dla przedszkolaków "Ludwisie". Uczestnicy przygotowali na ten dzień wiersze Ludwika Jerzego Kerna . Nasze przedszkole reprezentowały Maja Pietruszka , która recytowała wiersz "Panie wietrze" i Roksana Wieczorek wiersz "Na kanapie". Dziewczynki świetnie prezentowały się na scenie i pięknie recytowały wiersze. Za udział w konkursie otrzymały dyplomy i drobne upominki. Ten dzień to była przygoda z poezją i nowe doświadczenie.
Mariola Derda

zdjęcia: kliknij tutaj

##############
Symbole Narodowe A A

29.04.2016r. dużo rozmawialiśmy o Polsce. Mówiliśmy o naszych symbolach narodowych , śpiewaliśmy też hymn "Mazurek Dąbrowskiego". Na koniec zrobiliśmy wszyscy biało - czerwone flagi , z którymi dumnie wracaliśmy do domu.
Mariola Derda

zdjęcia: kliknij tutaj

********************
Wiosenne zabawy na podwórku  A   A

Bardzo lubimy spędzać czas na podwórku. A teraz kiedy jest ciepło malujemy , gramy w klasy , bawimy się w berka , koniki i chowanego.
Mariola Derda


zdjęcia: kliknij tutaj


%%%%%%%%%%%%%%%%
Wiosna w pełni  A A
Teraz jest już bardzo ciepło , dlatego często swoje zajęcia spędzamy nie tylko na podwórku , ale chodzimy także na wycieczki. Ostatnio byliśmy na wiosennej łące , gdzie przez lupy podglądaliśmy to co ukrywa się w trawie. Były tam mrówki , biedronki , kolorowe motyle , pszczoły i dostojne trzmiele.Wiosenna łąka jest piękna .Po powrocie malowaliśmy to co widzieliśmy.
   Mariola Derda


zdjęcia: kliknij tutaj


&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
Wyjazd do teatru  A   A

20. 04. 2016 r. pojechaliśmy do teatru w Koszalinie na przedstawienie "Pipi Pończoszanka". Dla niektórych przedszkolaków był to pierwszy wyjazd autokarem , a do tego niezwykła wizyta w teatrze. Wszyscy byli bardzo zadowoleni , a przedstawienie po prostu świetne .
                      Mariola Derda

zdjęcia: kliknij tutaj

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Ogródek na parapecie A   A

Wiosenna pogoda była bardzo różna , tak jak w staropolskim przysłowiu "Kwiecień plecień , bo przeplata , trochę zimy , trochę lata". Dlatego przedszkolaki postanowiły urządzić sobie ogródek na parapecie.Każdy w swoim pojemniku posadził cebulę i codziennie dbał o nią , by jak najszybciej pojawił się szczypiorek. A kiedy już wyrósł zrobiliśmy wspólnie wiosenne kanapki.Było zdrowo i bardzo smacznie.
Mariola Derda
zdjęcia: kliknij tutaj

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ A A
Przedszkolaki na wesoło powitały tegoroczną wiosnę. Najpierw szukały jej zwiastunów na spacerach w pobliżu szkoły , a później malowały pierwsze wiosenne ptaki-bociany.Na koniec zabrały się do siania i sadzenia . Na swoich małych poletkach posiały ziarna zbóż , a w kubeczkach posadziły cebulę. Kiedy wyrośnie zielony szczypiorek wspólnie zrobimy  wiosenne kanapki.
Mariola Derda
zdjęcia: kliknij tutaj

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
W POSZUKIWANIU ŚWIĄTECZNEGO ZAJĄCA   A
A
18.03.2016 roku zaprosiliśmy rodziców na kolejne zajęcia otwarte, by już w prawie świątecznym nastroju zrobić kolorowe palmy. Spotkanie rozpoczęło się piosenką i  odczytaniem listu od tajemniczej postaci. Później wspólnie zgodnie z instrukcją wykonaliśmy kolorowe palmy. Po ich zrobieniu udaliśmy się na poszukiwanie kolejnych wskazówek na przedszkolne podwórko. Znaleźliśmy je przy wiosennych przebiśniegach, był to zdrowy deser - marchewki, które były przepustką do kolejnych zadań i niespodzianek.
Zajęcze skoki udały się wszystkim dzieciom i rodzicom. Niespodzianka czekała na nas pod krzakiem forsycji. To był koszyk ze słodkościami i życzenia od wielkanocnego zająca. Zajęcia były super!
Mariola Derda

ZDJĘCIA: KLIKNIJ TUTAJ
            część II

#############################
W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU   
A A

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Przedszkolaki pamiętają o tradycjach tych świąt i razem z rodzicami wykonały piękne, kolorowe jajka, które ozdobiły przedszkolną salę. Pomysłów było dużo, a podpowiedzią była wielkanocna piosenka. W sali zrobiło się świąteczniej. Szkoda, że nie było wszystkich dzieci. Wiosenne przeziębienia dają o sobie znać.
Mariola Derda
ZDJĘCIA: KLIKNIJ TUTAJ

************************************
PORANKI CZYTANKI         A  
  A
W marcu w ramach akcji "Poranki czytanki" w naszym przedszkolu gościliśmy panie z Biblioteki Publicznej w Bobolicach, które tym razem czytały nam bajkę z cyklu "Zwierzęta Oli"
"Jesteś słodki kotku".
Przygody małej Japonki bardzo nom się spodobały i słuchaliśmy o nich z wielką uwagą. Później panie w przebraniu kotów, bawiły się z nami wykorzystując do tego zabawy muzyczno-ruchowe. Wszyscy skakaliśmy jak koty na przedszkolnym dywanie. Spotkania z bajką są bardzo ciekawe
     Mariola Derda
zdjęcia: kliknij tutaj

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
PORANKI Z BAJKĄ    A   A
W marcowe poranki gościmy też w przedszkolu naszych rodziców, którzy czytają nam bajki mniej i bardziej znane. Z uwagą słuchaliśmy już "Pięknej i Bestii", "Brzydkiego kaczątka", "Cudaczka Wyśmiewaczka", "Calineczki" i "Żuka". Pani też nam czyta, a później rozmawiamy na temat tych bajek. Lubimy takie spotkania, Więc nadal zapraszamy rodziców do czytania i nie tylko w przedszkolu.
Mariola Derda
ZDJĘCIA: KLIKNIJ TUTAJ

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
"Karnawałowe szaleństwa"     A   A
W ostatnim dniu przed feriami mieliśmy zaplanowany bal karnawałowy. Wszyscy w domach przygotowaliśmy piękne, kolorowe stroje. Pani udekorowała balonami, gwiazdkami naszą salę i zaplanowała na ten dzień wyjątkowe zajęcia z rodzicami. Bawiliśmy się w kucharzy i wspólnie piekliśmy karnawałowe ciasteczka, które później pięknie dekorowaliśmy, a na koniec była degustacja. Trzeba przyznać, że nie tylko wyglądaliśmy jak kucharze, ale zadanie wykonaliśmy też na 102. Ciasteczek wystarczyło nam również na bal. Było super i bardzo słodko!
zdjęcia: kliknij tutaj

**************************************
"Zimowe szaleństwa"        A    A
W styczniu spadł śnieg, p. Mariola umawiała się z nami na zimowe szaleństwa. Kiedy biały puch się lepił - zrobiliśmy śniegowego bałwana, rzucaliśmy się śnieżkami i zjeżdżaliśmy na sankach.
Na jednym z zajęć malowaliśmy na śniegu. To dopiero była frajda!

zdjęcia: kliknij tutaj

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
"Dzień Babci i Dziadka"      A    A
Styczniowe dni to czas przygotowań do bardzo ważnych uroczystości, które przypadają 21 i 22 stycznia - to Dzień Babci i Dziadka. Wszystko zaczęliśmy od zrobienia kolorowych zaproszeń. Następnie pod okiem pani i naszych mam w domu uczyliśmy się wierszyków.
21 stycznia o godz. 10:00 wszystkie babcie i dziadkowie  zgromadzili się w przedszkolnej sali. Powitaliśmy ich bardzo gorąco montażem słowno-muzycznym. Wszyscy mówili pięknie, a babcie i dziadkowie byli szczęśliwi. Pani Mariola przygotowała też kilka zabawnych konkursów, a rodzice pyszny, słodki poczęstunek przy kawie i ciasteczkach. Po nim były też wspólne tańce i pamiątkowe zdjęcia. Nasi goście byli zachwyceni.

zdjęcia: kliknij tutaj

*******************************************
"Biało - czerwono w przedszkolu"     A  A
Na zajęciach z panią mówiliśmy o Polsce. Poznawaliśmy nasze barwy ojczyste i symbole narodowe, i słuchaliśmy hymnu. To był uroczysty dzień w naszym przedszkolu.

zdjęcia: kliknij tutaj

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
"Dzień Edukacji"      A    A
Razem z panią przygotowaliśmy kolorowe laurki dla nauczycieli i pracowników szkoły. Uczestniczyliśmy też w uroczystym apelu.
zdjęcia: kliknij tutaj

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
"Dzień przedszkolaka"  A   A
To nasze święto, podczas którego bawiliśmy się od samego rana. Do przedszkola przynieśliśmy swoje ulubione zabawki, a pani wymyśliła dla nas zadania z balonami. Rodzice przygotowali smaczny poczęstunek ze słodkimi babeczkami, a później były jeszcze bańki mydlane na podwórku przedszkolnym. To był wspaniały dzień!

zdjęcia: kliknij tutaj

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
"Zwierzaki cudaki z darów jesieni"  A  A
Jesień to bardzo kolorowa pora roku. Postanowiliśmy wykorzystać te kolory w naszych pracach, które wykonywaliśmy tego dnia wspólnie z naszymi rodzicami, których p. Mariola zaprosiła na zajęcia otwarte.
Najpierw pochwaliliśmy się tym co już umiemy, była też jesienna piosenka, a później do pracy... i zaczęły powstawać kolorowe cudaki. Wspólne zrobiliśmy jesienny stragan.
Ale to nie koniec zmagań. Całą ekipą ( my, rodzice i pani) namalowaliśmy też jesienny obraz, nasze małe dzieło sztuki.
zdjęcia: kliknij tutaj

##################################
Pierwsze dni w przedszkolu   A  A

Najpierw się poznawaliśmy, były wspólne zabawy, uczyliśmy się grać w gry, układać puzzle, malować i rysować. Wszyscy szybko się polubiliśmy.


zdjęcia: kliknij tutaj

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego