Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Kłaninie

Idź do spisu treści

Menu główne

Przedszkole 2016/2017

Przedszkole

*************************************
Szkolny parking w przyszłości

Jak będzie wyglądał szkolny parking w przyszłości? To wiedzą doskonale nasi najmłodsi projektanci, którzy z plastikowych i papierowych odpadków postanowili zbudować coś nie tylko praktycznego, ale także niebywale inspirującego. Maluchy razem z rodzicami w dniu 28 kwietnia br. zbudowali na zajęciach otwartych model szkolnego parkingu, który już wkrótce powinien zastąpić obecny parking ;-) Konstrukcja (której autorami byli Państwo Skiba) nawet w formie małej makiety okazała się na tyle ciekawa, że młodzi budowniczowie po ciężkiej pracy postanowili sprawdzić ją w praktyce. Dla zainteresowanych dodam, że budowla przeszła pomyślnie wszystkie testy :-)
Beata Adamczyk
zdjęcia: kliknij tutaj

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Emilki

19 kwietnia 2017 roku dwójka naszych przedszkolaków wzięła udział w Gminnym Przeglądzie Recytatorskim „Emilki”. Konkurs odbył się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Bobolicach i wzięło w nim udział około 20 dzieci, w tym Antoś Lewczuk i Amelka Adamczyk z naszego przedszkola. Oboje byli bardzo dzielni i chociaż nie zakwalifikowali się do finału, spisali się na medal! Jesteśmy z nich bardzo dumni!

Beata Adamczyk

zdjęcia: kliknij tutaj


************************
Lista dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego
kliknij tutaj
word   lub   pdf

##################
Sprawozdanie z przebiegu uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W Szkole Podstawowej w Kłaninie zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
Dnia 28 stycznia w oddziale przedszkolnym odbyła się ta wspaniała impreza. Na wstępie wychowawczyni Beata Adamczyk przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami i złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. W pięknie udekorowanej sali dzieci przygotowały piękny program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem, ale nie zabrakło też zabawnych dowcipów czy nagranych wcześniej w przedszkolu wyznań miłości dla dziadków.

Oprócz montażu słowno - muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Frekwencja, jak co roku dopisała. Dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Babcie otrzymały wazoniki, a dziadkowie medale z napisem „Super Dziadek”.

Na koniec uroczystości dzieci zaprosiły dziadków do wspólnej zabawy przy muzyce. Były tańce, konkursy i zagadki. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami imprezy. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.

Duże podziękowanie należy się także rodzicom, bez pomocy których nie udałoby się przygotować uroczystości na tak wysokim poziomie. Rodzice przygotowali poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty oraz owoców, pomogli w dekorowaniu sali i obsługiwali gości w czasie przyjęcia. Szczególne podziękowania należy skierować do rodziców – pp. Zofii i Jarosława Bunga, Agnieszce Skiba, Annie Lewczuk, Agnieszce Wieczorek. Kolejne spotkanie już za rok. Zapraszamy!

B. Adamczyk

zdjęcia: kliknij tutaj


##########################
„Cała Polska czyta dzieciom Brzechwę”

Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka od najmłodszych lat odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Rozumiejąc to i doceniając nasza zerówka przystąpiła do akcji „Cała Polska czyta dzieciom", ale w związku z 70-leciem szkoły postanowiliśmy w tym roku skupić się na utworach nasze patrona Jana Brzechwy.
W ramach realizacji cyklu spotkań z Brzechwą odwiedzali nas wyjątkowi goście, osoby powszechnie znane w środowisku lokalnym. Do akcji włączali się również rodzice oraz nauczycielki uczące w przedszkolu.

Do tej pory w akcji wzięli udział miedzy innymi: p. Zofia Bunga, p. Katarzyna Bugaj, p. Ania Lewczuk, p. M. Czarnecka.
zdjęcia: kliknij tutaj

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
„Ulepimy dziś bałwana…..”

Nowy Rok przywitał nas w tym roku przepiękną zimową aurą i całkiem sporą ilością śniegu. Nie mogliśmy tego nie wykorzystać! :) W minioną środę, tzn. 18 stycznia, zanim jeszcze chwycił ostry mrozik przedszkolaki i ich rodzice postanowili spędzić trochę czasu razem, ale tym razem na świeżym powietrzu.
Nie zabrakło oczywiście śniegowych zabaw, bo śnieg do nich był wprost idealny! Była więc bitwa na śnieżki, orzełki i aniołki na śniegu, jazda na sankach, a nawet kulig (w roli zaprzęgu oczywiście rodzice). Było też  malowanie na śniegu farbami plakatowymi. Na policzkach rumieńce, na twarzach szerokie uśmiechy - oto widok prawdziwie szczęśliwych dzieciaków (i co tu ukrywać – ich rodziców!). Było suuuper! Mamy nadzieję, że tej zimy jeszcze nie raz będziemy mieli okazje do takich zabaw. Zimo baw się z nami i ciesz nas jak najdłużej! :)  

Beata Adamczyk
zdjęcia: kliknij tutaj

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
ZIMOWE SZALEŃSTWA PRZEDSZKOLAKÓW

ZDJĘCIA: KLIKNIJ TUTAJ

^^^^^^^^^^^^^^^^^
Wigilia w przedszkolu

W środę 21 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania. Także u nas nastał cudowny dla wszystkich czas – Boże Narodzenie. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń. Dzieci smakowały barszczyk, pierogi, kompot z suszu i inne smakołyki. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

zdjęcia: kliknij tutaj

Jestem bezpieczny, w ramach akcji „Bezpieczna zima”
Przed zimową przerwą świąteczną w przedszkolu odbyły się zajęcia, których celem było uświadomienie i przybliżenie dzieciom istniejących zagrożeń, z jakimi mogą się
spotkać w trakcie ferii świątecznych, na podwórku oraz w domu; zaznajomienie z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa; kształcenie umiejętności przewidywania zagrożeń i wyposażenie dzieci w nawyk ich unikania; nauczenie dzieci praktycznego stosowania nabytej wiedzy.

Rozmawialiśmy m. in na temat zasad zachowania się na lodzie, śniegu oraz na drodze. Stosowanego ubierania się w zależności od pogody i pory roku. Pielęgnacji skóry zimową porą oraz odpowiedniego odżywiania się. Zajęcia zakończyły się stworzeniem gazetki sciennej.

Beata Adamczyk  

zdjęcia: kliknij tutaj


***************************
Wizyta Świętego Mikołaja

„Kochany Panie Mikołaju,
My tak czekamy każdej zimy,
Dlaczego zawsze Pan przychodzi
Do nas, gdy śpimy…”

„Hu hu ha, hu hu ha nasza zima zła,
Ale zima z Mikołajem jest pachnącym ciepłym majem.
Zawsze bądź wśród nas, Mikołaju, Mikołaju, Mikołaju nasz.”
Tak śpiewały przedszkolaki w czasie spotkania ze świętym Mikołajem.
Wizyta świętego Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego  starannie. Wykonują bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Z pomocą rodziców dekorują salę i ubierają choinkę, a wszystko to przy dźwiękach polskich kolęd. Oprócz tego dzieci przygotowują piosenkę i wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Maluchy uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.
Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie przedszkolaki już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.
Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już z samego rana zawitał do naszego przedszkola. Wszystkie maluchy bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, ale na większości ogromną radość i podekscytowanie. Dzieci zaprosiły Mikołaja na wcześniej przygotowane miejsce, porozmawiały z Nim i oczywiście pochwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i szybko musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze dzieci w innych przedszkolach. Zanim jednak to nastąpiło, dzieci podziękowały Mikołajowi specjalną piosenką oraz zaprosiły go do tańca.
Przedszkolaki długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.
Zdjęcia zrobione z Mikołajem, okazały się wspaniałą pamiątką tego spotkania.

Beata Adamczyk

zdjęcia: kliknij tutaj


^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
HALLOWEEN

ZDJĘCIA: KLIKNIJ TUTAJ

*************************
„Wierszyki – Wybryki”  A

19 października 2016 roku zerówka oraz klasy 1-3 wybrały się do teatru na „Wierszyki-Wybryki” na podstawie wierszy J. Brzechwy i J. Tuwima. Przedstawienie gorzowskiego teatru wyreżyserowane zostało przez Cezarego Żołyńskiego.

Dzieci w przedstawieniu były traktowane na równi z aktorami i współtworzyły widowisko. Pod wieloma względami spektakl był jedyny w swoim rodzaju. To gra - zabawa, w której widownia pełna była rozbudzonych dzieci chętnych do wzięcia udziału w przedstawieniu. Aktorzy na scenie wspomagali się ciekawymi rekwizytami, które były skromne, ale zarazem ciekawe i przemyślane, a przede wszystkim widoczne przez cały czas, co bardzo podobało się dzieciom i dodatkowo rozbudzało ich ciekawość.

Dla nas, Szkoły im. Jana Brzechwy najważniejsze oczywiście były wiersze naszego patrona: „Pali się!”, „Stonoga”, „Katar”, „Kaczka Dziwaczka” czy „Leń”. Chociaż również wiersze J. Tuwima: „Ptasie radio”, „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”, „Lokomotywa” oraz „Rzepka” bardzo się dzieciom podobały.

Udział maluchów w przedstawieniu był ogromny; występowały one na scenie próbując wyrwać rzepkę, kichały i zbierały porozrzucane przez aktorów chusteczki higieniczne, wreszcie piszczały podekscytowane oblane wodą przez strażaków z wiersza Brzechwy. Wszystkie bawiły się znakomicie i jeszcze długo opowiadały o swoich przeżyciach. Aktorom gratulujemy pomysłu na spektakl i z niecierpliwością czekamy na kolejne przedstawienie.  

Beata Adamczyk

zdjęcia: kliknij tutaj


@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Sałatka owocowa na 2 śniadanie? Czemu nie?  A

7 października przedszkolaki i ich rodzice spotkali się, aby wspólnie przygotować zdrowe śniadanie – tym razem była to sałatka owocowa. Maluchy obierały, kroiły i mieszały, a wszystko to pod okiem dumnych Mam. Na koniec wszyscy otrzymali słodką nagrodę, czyli własnoręcznie przygotowaną sałatkę. Czy można wymarzyć sobie smaczniejsze i zdrowsze drugie śniadanie..? Chyba NIE!

Beata Adamczyk
zdjęcia: kliknij tutaj

%%%%%%%%%%%%
Zerówka bije rekord!!! A

17 października (w poniedziałek) w godzinach 12:00-12:30  podczas „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca” przedszkolaki przyłączyły się do bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. Wspierani niezastąpionymi strażakami z OSP Kłanino i OSP Drzewiany maluchy dały z siebie wszystko. Czy udało nam się pobić ubiegłoroczny rekord? Zobaczymy!!! A już teraz cieszymy się z nowo nabytych umiejętności.  
ZDJĘCIA: W AKTUALNOŚCIACH

********************************
Dzień Pełen Wrażeń w Akademii Pana Kleksa   A A

21 września przyniósł kolejne emocje. Zgodnie z przydzielonym zadaniem wykonaliśmy przy użyciu farb i tuszu pięknego kleksa, a następnie rozwiązaliśmy niezwykle trudną krzyżówkę. Hasło krzyżówki – jajko, zostało przedstawione przez nas w formie plastycznej. Na koniec byliśmy z siebie bardzo dumni.


zdjęcia: kliknij tutaj

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka   A  A

20 września świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tego dnia bawiliśmy się przednio. Były tańce na gazetach i z balonami, konkursy i różnego rodzaju zabawy przy muzyce. Rodzice przygotowali smaczny poczęstunek, babeczki, napoje i owoce. A na sam koniec otrzymaliśmy wspaniałe upominki. Już nie możemy doczekać się kolejnego Dnia Przedszkolaka.


zdjęcia: kliknij tutaj

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego