wolontariat

Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu:  Ewelina Łukawska

*************************
Zajączek wielkanocny
Szkolny Klub Wolontariatu zaprosił w tym roku do naszej szkoły zajączka wielkanocnego, który odwiedził nas przed świętami. Jednak ponieważ jest to dla niego czas bardzo pracowity nie mógł porozmawiać z dziećmi osobiście, pozostawił tylko list oraz ukrył w każdej klasie słodycze  jako dowód swoich odwiedzin. Zajączek mógł poczęstować wszystkie dzieci słodyczami dzięki pomocy rady rodziców, która wraz z Szkolnym Klubem Wolontariatu zakupiła cukierki.
Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu

Sypnij karmą
Szkolny Klub Wolontariatu przeprowadził w  szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłaninie zbiórkę karmy dla zwierząt pod hasłem sypnij karmą.
Zbiórka karmy dla psów pod patronatem suczki Jagi, która ze schroniska została przyjęta do domu Pani Moniki.

Zbiórka karmy dla kotów pod patronatem kota Stefana, który jest pod opieką pana Jana pracownika Urzędu Miejskiego w Bobolicach.

Dzięki naszym uczniom oraz ich rodzicom udało nam się zebrać karton karmy dla kotów, karton karmy dla psów, kilka ciepłych poduszek, kocy, smycze i miski dla psów. Karma oraz przedmioty dla psów zostały przekazane do schroniska dla zwierząt w Koszalinie, natomiast karma dla kotów została przekazana do Urzędu Miejskiego w Bobolicach gdzie znajdują się domki dla bezdomnych kotów.
Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

KLUB WOLONTARIATU

Od września w naszej szkole działa Szkolny Klub Wolontariatu. Cele klubu są następujące:
1.Rozwiązywanie problemów lokalnej społeczności.
2. Zapoznanie z różnymi aspektami wolontariatu.
3. Uwrażliwienie na krzywdę, cierpienie drugiego człowieka.
4. Uświadomienie potrzeby integracji ludzi niepełnosprawnych, chorych, bezrobotnych itp. ze środowiskiem.
5. Kształtowanie postawy współodpowiedzialności za los drugiego człowieka, niesienie pomocy ludziom potrzebującym.
6. Kształtowanie postawy otwartości na nowe pomysły i sposoby działania.
7. Przeciwdziałanie patologii społecznej.
8. Nabycie umiejętności radzenia sobie w trudnych, stresowych sytuacjach.
9. Rozwijanie cech charakteru: punktualność, obowiązkowość, systematyczność, skrupulatność.
10. Rozwijanie umiejętności komunikacji interpersonalnej.
11. Zapoznanie z podstawowymi pojęciami z zakresu etyki, pedagogiki i psychologii.
12. Wykształcenie postawy zgodnej z zasadami kodeksu moralnego.
Do tej pory podjedliśmy następujące zadania:
- ogłosiliśmy zbiórkę makulatury
- zbieramy nakrętki dla chorej Vanessy
- posprzątaliśmy puszczone groby na cmentarzu
W planach mamy wiele innych działań które zamierzamy zrealizować w ciągu tego roku szkolnego.
Opiekun Szkolnego
Koła Wolontariatu

Sypnij Karmą
Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował w szkole zbiórkę karmy i potrzebnych rzeczy dla zwierząt ze schroniska. Dzięki temu udało nam się wspomóc bezdomne zwierzęta- przekazane zostało trzy kartony karmy oraz poduszki i koce dla zwierząt.

Pomagamy zwierzętom ze schroniska

Zbieramy makulaturę